TVS HD z naziemną emisją w Warszawie


TVS logo19 stycznia do eksperymentalnego multipleksu, emitowanego za pośrednictwem nadajnika zlokalizowanego na szczycie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, dołączył nieoczekiwanie śląski kanał telewizyjny TVS (Telewizja Silesia). Jest on dostępny w jakości HD (tak samo, jak pozostałe testowe emisje kanałów TTV, TVN7 i TVN obecne na tym multipleksie).

Do tej pory TVS był dostępny bezpłatnie za pośrednictwem przekazu satelitarnego oraz w drugim multipleksie MUX-L2 naziemnej telewizji cyfrowej dla mieszkańców Rybnika i okolic. Śląski kanał jest obecny również w wielu sieciach kablowych. Naziemna emisja TVS HD z nadajnika w Warszawie ma charakter testowy. Jak podaje nadawca w specjalnym komunikacie, szacunkowa liczba potencjalnych odbiorców będących w zasięgu nadajnika PKiN w Warszawie wynosi ponad 2,8 mln osób.


Jak odbierać program TVS HD?

Eksperymentalny multipleks, na którym odnaleźć można TVS HD (oraz TTV HD, TVN7 i TVN HD), jest dostępny na kanale nr 53 (730 MHz) z nadajnika PKiN w Warszawie. Aby uzyskać dostęp do nowych programów, należy dokonać procedury ponownego wyszukania cyfrowych kanałów w sposób ręczny (w stosownym polu wybierając nr kanału 53), bądź automatyczny. W przypadku wystąpienia problemów, należy przywrócić ustawienia fabryczne dekodera.

Eksperymentalny multipleks funkcjonuje na zasadzie pozwolenia Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, które jest ważne do 21 października bieżącego roku.