Instalacje zbiorcze


Antena w instalacji zbiorczej

Jeżeli mieszkasz w kamienicy lub bloku to prawdopodobnie odbierasz sygnał naziemny z instalacji zbiorczej (anteny zbiorczej). Oznacza to, że na dachu budynku wielokondygnacyjnego, w którym mieszkasz, jest jedna antena. Sygnał, który jest przez nią odbierany, jest dzielony na wszystkich mieszkańców budynku. Wiele z takich anten wymaga modernizacji lub wymiany na nowe – odpowiednie do odbioru sygnału telewizji cyfrowej.

Szacunkowo tylko około połowa anten pokojowych będzie prawidłowo odbierała sygnał cyfrowej telewizji naziemnej. Sprawdź, czy jest możliwe podłączenie telewizorów z Twojego mieszkania do antenowej instalacji zbiorczej.


Z kim powinieneś porozmawiać?

Powinieneś skontaktować się z osobą zarządzającą budynkiem w którym mieszkasz (może to być właściciel, administrator, dozorca, wspólnota mieszkaniowa), aby dowiedzieć się czy instalacja przygotowana jest do odbioru telewizji cyfrowej.

Osoba zarządzająca budynkiem jest odpowiedzialna za podjęcie odpowiednich działań w celu modernizacji lub wymiany instalacji antenowej na nową, abyś nie utracił możliwości oglądania telewizji w Twoim mieszkaniu. Porozmawiaj z zarządcą i upewnij się, czy możesz oglądać telewizję po wyłączeniu sygnału analogowego.

Jeżeli jesteś właścicielem swojego mieszkania, możesz być zobowiązany do pokrycia kosztów związanych z modernizacją lub wymianą anteny, wspólnie z innymi mieszkańcami budynku.

Osoba zarządzająca budynkiem, w którym mieszkasz, może znaleźć więcej informacji odwiedzając stronę dla Zarządców Budynków.