Przegrywanie kaset VHS


Cyfrowy Doradca oferuje usługi w zakresie archiwizacji nośników danych: VHS, S-VHS, VHS-C, MINI DV, Video 8, kaset magnetofonowych, dyskietek, taśm w szpuli oraz pocztówek i płyt vinylowych.

Przegrywanie kaset VHS na płytę DVD lub pendrive

 

Cyfrowy Doradca świadczy usługi w zakresie archiwizacji kaset VHS. Nasz zespół gwarantuje najwyższą jakość nagrań i satysfakcję klienta. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie i z pasją.


Jak przegrywamy kasety VHS?

Do przegrywania kaset VHS wykorzystujemy wyłącznie wysokiej klasy sprzęt studyjny. W przeciwieństwie do innych firm oferujących swoje usługi NIE używamy żadnych tanich grabberów USB ani tym podobnych. Zdecydowana większość klientów nie ma świadomości, iż ich kasety VHS mogą być zgrane jeszcze lepiej. Dlatego pragniemy Państwu oferować usługę zgrywania kaset VHS w najwyższej możliwie jakości. Archiwizacji dokonujemy przy wykorzystaniu studyjnego sprzętu z  TBC.

Ile kosztuje przegranie kasety VHS?

Koszt przegrywania kaset ustalany jest indywidualnie. Zazwyczaj wynosi 30 zł za godzinę zgranego i skorygowanego materiału w formacie .mp4. Dodatkowym kosztem może być zakup na życzenie klienta pendrive lub przenośnego dysku twardego .

Czy wiesz, że Twoja kaseta VHS może być przegrana w lepszej jakości?

95% klientów korzystających z usług firm lub podmiotów oferujących usługi przegrywania kaset VHS na DVD nie ma świadomości, iż ich cenne nagrania rodzinne są archiwizowane najtańszymi i najprostszymi metodami, kosztem jakości zgrywanego materiału. Najczęściej stosowane są bardzo tanie grabbery USB, które kompresują sygnał AV w locie. Przy przechwytywaniu materiału nie ma możliwości ustawienia jakości kompresji. Ponadto tego rodzaju urządzenia nie są odporne na zakłócenia sygnału z magnetowidu.

Podobnie jest w przypadku  nagrywarek stacjonarnych DVD. Tego rodzaju urządzenia również kompresują materiał w locie, degradując jego jakość.

Surowy (nieskompresowany) materiał z kasety VHS po zgraniu jednej godziny zajmuje około 13 GB. Skompresowanie takiej ilości danych do wielkości płyty DVD (4,7 GB) musi wiązać się z wysoką utratą jakości.

Nie zalecamy zgrywania VHS do DVD, ponieważ wiąże się to z potrzebą zastosowania większej kompresji zgranego materiału, a co za tym idzie – utratą jakości. Preferujemy zgrywanie materiału z VHS na pendrive lub dysk zewnętrzny. Dla kilku kaset VHS wystarczy zakupić pendrive 32-64 GB, by cieszyć się świetną jakością zgranego materiału.

Na życzenie klienta materiał zgrany z kasety VHS możemy skompresować do żądanej wielkości pliku. Możemy również dołączyć surowy plik pozbawiony obróbki, by zachować najwyższą jakość prywatnych nagrań.

W naszej pracy stosujemy wysokiej klasy magnetowidy studyjne, studyjne konwertery sygnałów oraz studyjne TBC.

Przegrywanie VHS – Szczecin i wysyłkowo

Z  naszych usług skorzystało już wiele mieszkańców Polski. Cyfrowy Doradca oferuje usługę przegrywania VHS wysyłkowo. Dla mieszkańców Szczecina istnieje możliwość osobistego odebrania kaset VHS do archiwizacji.

Archiwizacja VHS – kontakt

Zapraszamy do kontaktu z naszym zespołem celem ustalenia szczegółów archiwizacji kaset VHS.