Cyfrowa Telewizja Naziemna


Cyfrowa telewizja naziemna – 4 kroki do odbioru cyfrowego sygnału telewizyjnego:

Jak podłączyć cyfrową telewizję naziemną DVB-T Przygotuj instalację do odbioru sygnału cyfrowej telewizji naziemnej. Mapa Cyfrowej Telewizji Naziemnej Sprawdź z jakiego nadajnika możesz odbierać sygnał cyfrowej telewizji naziemnej. Pakiety kanałów Cyfrowej Telewizji Naziemnej Poznaj 24 bezpłatne kanały w cyfrowej jakości obrazu i dźwięku. Porównywarka dekoderów do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej Wybierz dekoder STB.
Jak podłączyć cyfrową telewizję naziemną DVB-T Harmonogram Cyfrowej Telewizji Naziemnej Pakiety kanałów Cyfrowej Telewizji Naziemnej Dekoder STB do odbioru DVB-T - wymagania

Jak odbierać cyfrową telewizję naziemną?

Do odbioru cyfrowej telewizji naziemnej nie jest potrzebna specjalna antena. W okresie przejściowym, gdy nadawany był jednocześnie sygnał cyfrowy i analogowy, należało przygotować się do odbioru telewizji cyfrowej, dokonując zakupu dekodera STB, bądź telewizora z wbudowanym tunerem DVB-T.

Jeżeli wcześniej odbierałeś kanały bezpłatnej telewizji, takie jak TVP1, TVP2, TVN, Polsat, kanały regionalne, to znaczy że odbierałeś sygnał analogowej telewizji naziemnej. Do odbioru używałeś prawdopodobnie anteny dachowej (np. siatkowej). W takim przypadku przystosowanie domu do odbioru telewizji cyfrowej nie powinno sprawić większych trudności. Wystarczy, że do telewizora podłączysz dekoder i sprawdzisz, czy urządzenie znajdzie cyfrowe kanały. Możesz też zmienić telewizor na nowy z wbudowanym dekoderem i sprawdzić dostępność cyfrowych kanałów.


Więcej informacji o odbiorze cyfrowego sygnału DVB-T w dziale o antenach.

Jak sprawdzić gdzie mogę odbierać cyfrową telewizję naziemną?

Przygotowaliśmy mapę nadajników DVB-T, z wyszczególnieniem wszystkich województw. Dzięki informacjom zawartych na naszej stronie dowiesz się, z jakiego nadajnika najłatwiej będzie można odbierać sygnał naziemnej telewizji cyfrowej. Aby ułatwić Ci znalezienie nadajnika z okolicy, podzieliliśmy dane na województwa. Wejdź na stronę województwa w którym mieszkasz, a następnie sprawdź lokalizację najbliższego nadajnika. Może okazać się, że będziesz musiał przestawić antenę na inny nadajnik.

Jakie kanały cyfrowe mogę oglądać za darmo?

Na jednym kanale w technologii cyfrowej jest emitowanych nawet 8 cyfrowych kanałów w tzw. pakiecie kanałów MUX. Obecnie w sposób naziemny nadawanych jest łącznie 24 darmowych programów. Aktualna lista kanałów jest zawsze dostępna na naszej stronie o kanałach.

Możesz też porównać pakiety kanałów telewizji naziemnej z pakietami płatnymi w Porównywarce Telewizji Cyfrowych.

Jak wybrać odpowiedni dekoder STB?

Dekoder do odbioru polskiej cyfrowej telewizji naziemnej powinien spełniać wymagania opisane w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury. Więcej na ten temat: http://www.cyfrowydoradca.pl/poradniki/dekoder-tv-naziemnej.html

Gdzie mogę znaleźć dodatkowe informacje?

Możesz pobrać i wydrukować Poradnik o Cyfryzacji telewizji w Polsce.

Możesz odwiedzić również stronę Urzędu Komunikacji Elektronicznej:

http://www.uke.gov.pl/ – oficjalne informacje o telewizji cyfrowej.