Wyszukiwanie cyfrowych kanałów


Instrukcja wyszukiwania cyfrowych kanałów

Znajdziesz tu szczegółowe informacje o ręcznym i automatycznym wyszukiwaniu kanałów, podstawowe instrukcje i przewodniki producentów.

Pełna instalacja dekodera z przewodnikiem

Pełna instalacja (ponowne ustawienie języka, preferowanych ustawień, listy kanałów…) zajmie tylko kilka minut. Możliwa jest bezpośrednio z pilota zdalnego sterowania. Poniżej kilka wskazówek dotyczących pełnej instalacji. Należy jednak pamiętać, że dla każdego modelu odbiornika cyfrowej telewizji naziemnej przebieg pełnej instalacji mogą być różnice w przewodniku.


  • Włącz dekoder i wciśnij klawisz „MENU” na pilocie zdalnego sterowania. Wybierz pozycję „SETUP / USTAWIENIA” lub „INSTALLATION / INSTALACJA”.
  • Wybierz pozycję „DEFAULT SETTINGS / USTAWIENIA DOMYŚLNE”. Wybranie opcji „AKTUALIZUJ KANAŁY” lub „DODAJ KANAŁY” nie usuwa poprzednio zapisanych kanałów, a jedynie dodaje nowo znalezione.
  • Jeżeli odbiornik zapyta, czy na pewno chcesz usunąć wszystkie kanały, to wciśnij „OK.”. Nie obawiaj się, jest to normalne.
  • Jeżeli zostaniesz poproszony o wpisanie hasła, to spróbuj 0000 lub 1234.
  • Kanały zostaną zainstalowane automatycznie przez „Przewodnik instalacji”. Zajmie to kilka minut. Prawdopodobnie po zakończeniu ustawień dekoder wyłączy się i uruchomi ponownie.

Instalacja ręczna

Jeżeli straciłeś jakieś kanały lub odbierasz nieodpowiednie serwisy regionalne, powinieneś ręcznie wyszukać kanały. Ręczna instalacja pozwala na wybór programów które chcesz oglądać. Jest bardzo pomocna, gdy „Pełna instalacja z przewodnikiem” nie zadziałała i nie możesz oglądać żadnych kanałów lub gdy odbierasz nieprawidłowe informacyjne serwisy regionalne (dotyczy głównie mieszkańców będących w zasięgu dwóch nadajników z różnych województw).

Aktualizacja listy cyfrowych kanałów

Jeżeli straciłeś jakieś kanały lub sprawdziłeś, że w Twojej okolicy można już odbierać więcej kanałów, powinieneś zaktualizować zapisaną listę kanałów. Ponowne wyszukanie kanałów cyfrowych jest bardzo ważne w okresie cyfryzacji telewizji.

Przeczytaj więcej o Aktualizacji listy kanałów