Kolejna metamorfoza Polonii 1. Nowe logo, programy muzyczne i ezoteryczne


Polonia 1 logo 2015Polonia 1 po raz kolejny zmieniła swój wizerunek. Nowe logo, szata graficzna i przede wszystkim poważne zmiany w ramówce kanału – takie niespodzianki czekały na widzów, którzy 17 stycznia 2015 roku zdecydowali się przekonać, co ciekawego obecnie emituje najstarsza polska telewizja komercyjna.

Nowe logo Polonii 1 nawiązuje do tego, jakie było prezentowane przez stację nieco ponad 10 lat temu. Jest nim skrócona nazwa „P1”, umieszczona na jednobarwnym kole. Zmianie uległa również oprawa graficzna, m.in. zapowiedzi reklam. P1 ma według zapewnień nadawcy stać się nowoczesnym, młodzieżowym brandem, trafiającym do młodszej grupy odbiorców. Warto przy tym przypomnieć, iż poprzednie zmiany Polonii 1 we wrześniu 2010 r. miały na celu pozyskanie żeńskiej części publiczności. Tym razem jest inaczej. „Bądź sobą!” i „Bądź sexy!” to nowe hasła przewodnie P1.


Polonia 1 z poprzednim logo, obowiązującym do 16 stycznia 2015 r. włącznie

Polonia 1 (program „Zagadkowa wyspa”) z poprzednim logo, obowiązującym do 16 stycznia 2015 r. włącznie. Fot. Cyfrowy Doradca.

 Nowe logo Polonii 1 w całej okazałości.

Nowe logo Polonii 1 w całej okazałości. Fot. Cyfrowy Doradca.

Najwięcej zmian dokonano jednak w ramówce kanału. Zniknęły filmy i seriale (m.in. „Bill Cosby Show”, „Stellina” i „Nieźle kliknięci”), a zastąpiły je programy muzyczneHej! Pobudka!”, „Disco Start” i ezoteryka pod postacią programu „MagicznaTV.pl”. Zachowały się pasma telezakupowe i erotyczne oraz interaktywny program „Zagadkowa wyspa„. W niedalekiej przyszłości mają pojawić się kolejne nowe produkcje o charakterze wróżbiarskim i typu reality-show.

Nowa ramówka, nowe logo

W sobotni poranek 17 stycznia 2015 roku, tuż przed godziną 06:00 teledysk do utworu „Życie to sen” z repertuaru De Mono (w ramach programu „Disco Start”) zainicjował nową ramówkę Polonii 1. Kolejnym wyemitowanym klipem był „Do You Know” formacji C-Bool.

 Nowe logo Polonii 1 po raz pierwszy pojawiło się przy teledysku zespołu De Mono.

Nowe logo Polonii 1 po raz pierwszy pojawiło się przy teledysku zespołu De Mono. Fot. Cyfrowy Doradca.

 Disco Start - pierwszy program w nowej ramówce Polonii 1.

Disco Start – pierwszy program w nowej ramówce Polonii 1. Fot. Cyfrowy Doradca.

 Disco Start w emisji popołudniowej.

Disco Start w emisji popołudniowej. Fot. Cyfrowy Doradca.

MagicznaTV.pl debiutuje na łamach Polonii 1

Polonia 1 stawia również na ezoterykę. W pierwszej odsłonie programu „MagicznaTV.pl” przywitała widzów zawodowa bioenergoterapeutka Joanna Gulweig, odpowiadając na każde pytanie zadawane jej za pośrednictwem telefonicznej rozmowy na żywo, bądź przesłanej w formie wiadomości tekstowej.

 MagicznaTV.pl na łamach Polonii 1.

MagicznaTV.pl na łamach Polonii 1. Fot. Cyfrowy Doradca.

 Joanna Gulweig jako pierwsza poprowadziła program MagicznaTV.pl.

Joanna Gulweig jako pierwsza poprowadziła program MagicznaTV.pl. Fot. Cyfrowy Doradca.

 Joanna Gulweig w programie MagicznaTV.pl.

Joanna Gulweig w programie MagicznaTV.pl. Fot. Cyfrowy Doradca.

 Nowa szata graficzna zapowiedzi reklamy na kanale Polonia 1.

Nowa szata graficzna zapowiedzi reklamy na kanale Polonia 1. Fot. Cyfrowy Doradca.

Zmiana szaty graficznej, loga i ramówki Polonii 1, jak zapewnił nadawca, mają charakter testowy. Czas pokaże, czy programy muzyczne (ukierunkowane głównie na disco polo) i ezoteryka spodobają się polskim widzom w kraju i za granicą.