LTE w kontekście odbioru telewizji naziemnej


Wraz z uruchomieniem transmisji danych w standardzie LTE na częstotliwości 800 MHz (pasmo 791-862 MHz), część użytkowników może mieć problemy z odbiorem naziemnej telewizji cyfrowej, szczególnie gdy w pobliżu ich miejsca zamieszkania znajduje się maszt telefonii komórkowej. Również urządzenia końcowe, takie jak modemy, smartfony, mogą generować zakłócenia w odbiorze sygnału DVB-T. Jak się przed tym ustrzec? Poniżej znajdziesz odnośniki do artykułów związanych z LTE.

1. Co to jest LTE?

Krótkie wyjaśnienie, czym jest LTE – definicja LTE. W artykule wymieniono m.in. operatorów, którzy świadczą usługi LTE na terenie polski.


2. W jaki sposób LTE zakłóca transmisję sygnału naziemnej telewizji cyfrowej?

LTE w niektórych warunkach odbioru może wchodzić w interferencję z sygnałem naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, powodując zakłócenia obrazu i dźwięku na ekranie telewizora. W artykule wymieniono źródła zakłóceń od LTE.

3. Jak zredukować zakłócenia od LTE?

Proste zabiegi, które pozwolą na zniwelowanie zakłóceń sygnału DVB-T, generowanych przez infrastrukturę i urządzenia końcowe LTE.

4. Jak zainstalować filtr LTE?

Montaż filtru LTE to najtańszy sposób, by pozbyć się zakłóceń sygnału naziemnej telewizji cyfrowej. Dowiedz się, gdzie i jak montuje się taki filtr.

5. Jaką wybrać antenę DVB-T z filtrem LTE?

Dobór anteny z filtrem LTE to idealne rozwiązanie dla tych, którzy od dawna planowali zakup nowej anteny i dla tych, którzy nie chcą montować osobnego filtra między anteną a telewizorem/dekoderem.

6. Zakłócenia DVB-T od LTE – w skrócie.

Przeczytaj artykuł dotyczący inteferencji sygnałów LTE i DVB-LTE. Prosto i na temat.

7. Masz pytanie? Nie wiesz jaki filtr LTE lub antenę wybrać?

Napisz do nas! Pomożemy w doborze odpowiedniego filtru lub anteny i doradzimy, jak pozbyć się zakłóceń od LTE.