Naziemna Telewizja Cyfrowa DVB-T – odbiór w województwie opolskim


W województwie opolskim cyfryzacja naziemnej telewizji cyfrowej rozpoczęła się 31 lipca 2011 roku. 22 kwietnia 2013 r. wyłączony został analogowy przekaz z nadajnika RTCN Opole / Chrzelice. Od tej chwili w całym województwie opolskim funkcjonuje jedynie cyfrowy przekaz naziemnej telewizji (DVB-T). Wszystko przebiegało zgodnie z harmonogramem.

Gdzie zlokalizowane są nadajniki telewizyjne w województwie opolskim?

Obecnie na terenie województwa opolskiego funkcjonuje tylko jeden nadajnik RTCN Opole / Chrzelice, emitujący wszystkie pakiety kanałów MUX1, MUX2 i MUX3.


Pozostałe nadajniki służą do przesyłania/retransmitowania sygnału naziemnej telewizji cyfrowej w ramach pakietu MUX3. Są one zlokalizowane w Opolu, Olesnie i Wierzbicy Górnej.

Województwo opolskie jest najmniejszym pod względem liczby nadajników w Polsce. Sprawdź, jakie darmowe programy w ramach multipleksów MUX1, MUX2 i MUX3 możesz oglądać w cyfrowej jakości obrazu i dźwięku.

Lista nadajników bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej (DVB-T) w województwie opolskim:

Typ stacji nadawczej Nazwa nadajnika Adres Pakiet kanałów Kanał
RTCN Opole / Chrzelice Chrzelice 48-220 Łącznik MUX1 MUX2 MUX3 46 23 34
SLR Opole / Korfantego ul. Korfantego 1 45-077 Opole MUX3 34
SLR Olesno / ul. Leśna ul. Leśna 46-300 Olesno MUX3 34
TON Wierzbica Górna dz. nr 27/6 46-255 Wierzbica Górna MUX3 34

Stan na dzień: 6.08.2014 r. Opracowano na podstawie Wykazu pozwoleń emisyjnych Urzędu Komunikacji Elektronicznej z dnia 29.04.2014 r.

Cyfrowy Doradca przygotował dla odbiorców naziemnej telewizji cyfrowej szczegółową mapę nadajników dla województwa opolskiego, na której umieszczone zostały lokalizacje poszczególnych obiektów nadawczych. Dodatkowo dostępna jest do pobrania archiwalna broszura informacyjna, dzięki której można było zapoznać się z wszelkimi aspektami cyfryzacji naziemnej telewizji w województwie opolskim.

Mapa nadajników DVB-T

Zobacz na mapie lokalizację dostępnych anten nadawczych w województwie opolskim. Mapa nadajników DVB-T: województwo opolskie

Broszura informacyjna

Możesz pobrać archiwalną broszurę informacyjną dotyczącą cyfryzacji województwa opolskiego.