Telewizor


Telewizor, na którym chcesz nadal oglądać programy, musisz przystosować do odbioru sygnału cyfrowego. Powinieneś zdecydować, które z posiadanych telewizorów chcesz przygotować do telewizji cyfrowej.

Prawie każdy telewizor, nawet czarno-biały, można przystosować do telewizji cyfrowej. Nie musisz więc kupować nowego telewizora, szczególnie gdy dbasz o środowisko i nie przeszkadza Ci obecność dodatkowego urządzenia w Twoim zestawie do odbioru telewizji.


Tylko telewizory z wbudowanym dekoderem MPEG4 i obsługujące standard DVB-T/T2 są przystosowane do odbioru naziemnego sygnału cyfrowego i nie trzeba do nich nic dokupywać.

Przystosowanie starego telewizora do odbioru DVB-T

Przystosowanie telewizora do odbioru telewizji cyfrowej polega na podłączeniu odpowiedniego dekodera. Większość dekoderów łączy się z telewizorem przez kabel ze złączem SCART (Euro). Jeżeli Twój telewizor nie ma złącza SCART, to powinieneś dobrać odbiornik cyfrowy z wbudowanym modulatorem RF. Opcjonalnie możesz zastosować złącza HDMI, YPbPr lub CVBS.

Zakup nowego cyfrowego telewizora

Jeżeli zdecydujesz się na zakup nowego telewizora, to zwróć uwagę na telewizory z wbudowanym dekoderem DVB-T2 MPEG4. Telewizory z tunerem DVB-T MPEG2 nie będą dekodowały polskiej cyfrowej telewizji naziemnej.

Przed zakupem warto porównać ceny w internetowej porównywarce cen i znaleźć sklep w pobliżu z najbardziej atrakcyjną ceną lub zamówić przez Internet. W ten sposób możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Zebraliśmy bezpośrednie linki cen do telewizorów umożliwiających odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce: