Nagrywanie


Jeżeli korzystasz z funkcji nagrywania programów, powinieneś przygotować swoje istniejące urządzenia do nagrywania po przełączeniu sygnału TV na cyfrowy.

Magnetowidy i nagrywarki DVD

Jeżeli aktualnie posiadasz magnetowid lub nagrywarkę DVD, będziesz mógł z niej nadal korzystać do nagrywania i odtwarzania video i DVD. Utracisz jednak możliwość oglądania jednego kanału i nagrywania innego w tym samym czasie.


Jeżeli nie chcesz inwestować w sprzęt do cyfrowego nagrywania, możesz przystosować magnetowid lub nagrywarkę DVD do współpracy z sygnałem cyfrowym przez dołączenie dodatkowego dekodera.

Nagrywarki cyfrowej TV

Najprostszym rozwiązaniem na nagrywanie cyfrowej telewizji jest wymiana aktualnie posiadanej analogowej nagrywarki DVD lub magnetowidu na cyfrową nagrywarkę. Nagrywarki cyfrowej telewizji są zazwyczaj oznaczone symbolem PVR. Jeżeli zdecydujesz się na zakup cyfrowej nagrywarki z podwójną głowicą (TwinTuner), będziesz jej mógł użyć zamiast dodatkowego dekodera, aby przystosować telewizor do odbioru sygnału cyfrowego.

Cyfrowe nagrywarki posiadają dodatkowe funkcje, które pozwolą Ci na:

  • Zatrzymywanie i przewijanie programów TV nadawanych na żywo (TimeShift).
  • Nagrywanie po naciśnięciu jednego guzika REC.
  • Automatyczne rozpoczęcie nagrywania na początku programu i zatrzymanie po jego zakończeniu.
  • Nagrywanie całych seriali (nagrywarka może uaktywniać nagrywanie o ustalonym czasie codziennie, co tydzień, w wybrane dni…).
  • Nagrywanie programu wybranego z elektronicznego przewodnika po programach.

Więcej informacji o nagrywaniu cyfrowej TV znajdziesz w naszej broszurze.

Poradnik - Nagrywanie Cyfrowej Telewizji Naziemnej