Od dłuższego czasu nie odbieram naziemnie TVP1 i TVP2


TVP1 i TVP2 są nadawane na trzecim multipleksie MUX-3 naziemnej telewizji cyfrowej. Oba programy emitowane są od kilku miesięcy jedynie w wersji HD.

Wyłączenie TVP2 w wersji o standardowej rozdzielczości nastąpiło w nocy z 14 na 15 marca bieżącego roku (patrz: Nowy kanał stopklatka TV w telewizji naziemnej), natomiast TVP1 wyłączono 28 kwietnia (patrz: Nowy kanał Fokus TV w telewizji naziemnej).


Aby odbierać TVP1 HD i TVP2 HD, należy dokonać ponownego wyszukania cyfrowych kanałów. Zalecane jest ręczne usunięcie niedostępnych programów z listy (są to programy, które wyświetlają czarną planszę), bądź jej całkowite wyczyszczenie (skasowanie) przed uruchomieniem procedury wyszukiwania. Jeżeli ponowne zaprogramowanie listy kanałów nie przyniesie rezultatu, konieczne może być przywrócenie ustawień fabrycznych dekodera.

Jeżeli po wyszukaniu kanałów dostępne są wszystkie programy poza TVP1 HD i TVP2 HD, może to oznaczać, że Państwa urządzenie (dekoder, telewizor) nie obsługuje rozdzielczości w formacie HD. W razie wątpliwości w tym zakresie prosimy o kontakt z Cyfrowym Doradcą poprzez formularz kontaktowy, podając w treści wiadomości nazwę i model (numer, oznaczenie na obudowie) państwa urządzenia.

Przypominamy także, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury w sprawie wymagań technicznych i eksploatacyjnych dla urządzeń konsumenckich służących do odbioru cyfrowych naziemnych transmisji telewizyjnych z dnia 18 grudnia 2009 r. oraz Ustawą z dnia 30 czerwca 2011 r. o wdrożeniu naziemnej telewizji cyfrowej, sprzedawca ma obowiązek informowania klienta, iż dane urządzenie nie spełnia norm dotyczących odbioru DVB-T na terenie Polski.  Jeżeli zakupili państwo takie urządzenie bez podpisania stosownego dokumentu wyrażającego zgodę na zakup i dokonali tego w okresie przed drugą połową 2011 roku, nie mają państwo prawa do reklamacji urządzenia. W przeciwnym wypadku można ubiegać się o wymianę urządzenia bądź zwrot kosztów w oparciu o przepisy dotyczące niezgodności towaru z umową.