Mecze mundialu 2014 w Brazylii – wszystkie transmisje w Telewizji Polskiej!


World Cup 2014 LogoPolscy fani futbolu mogą mieć prawdziwe powody do zadowolenia. Otóż Telewizja Polska jako jedyny krajowy nadawca przekazu telewizyjnego, pokaże na żywo wszystkie mecze w ramach tegorocznego mundialu w Brazylii! W emisję zaangażowane będą dwa najpopularniejsze kanały: TVP1 i TVP2 oraz TVP Sport, TVP Info i TVP Regionalna.

Według szacunkowych wyliczeń, mundial w Brazylii zajmie w antenach otwartych (popularna „Jedynka” i „Dwójka”) w przybliżeniu 250 godzin. Dwukrotnie więcej czasu antenowego trwać będą transmisje i programy poświęcone tegorocznym Mistrzostwom Świata w Piłce Nożnej na kanale TVP Sport. Dla osób prowadzących nocny tryb życia TVP Regionalna przygotuje około 130 godzin powtórek. Również TVP Info będzie miała swój wkład w transmisję z mundialu. Na kanale informacyjnym Telewizji Polskiej pojawią się m.in. najciekawsze spotkania, oficjalne treningi, konferencje prasowe, na których emisję przewidziano około 25 godzin czasu antenowego.


Najważniejszą informacją dla odbiorców jest jednak fakt, że Telewizja Polska wszystkie mecze mundialu 2014 w Brazylii będzie transmitowała na żywo. Oznacza to, że nawet podczas ostatnich rozgrywek fazy grupowej, kiedy poszczególne spotkania odbywają się w tym samym czasie, widz otrzyma możliwość ich obejrzenia na kanałach TVP1 i TVP2. Korzystanie z dwóch telewizorów jednocześnie podczas mistrzostw to całkiem realna opcja dla najbardziej zagorzałych fanów piłki nożnej!

Na co możemy liczyć w czasie miesięcznego spotkania z mundialem? 64 mecze, odbywające się na 12 stadionach, transmitować będą aż 34 kamery. Na stołkach komentatorskich zasiądą: Dariusz Szpakowski, Jacek Laskowski, Maciej Iwański i Tomasz Jasina, wspierani przez takich ekspertów, jak Grzegorz Mielcarski (wielokrotny reprezentant Polski), Marcin Żewłakow (reprezentant Polski), Rafał Ulatowski (trener, jeden z asystentów Leo Beenhakkera) oraz Kamil Kosowski (wielokrotny reprezentant Polski). Telewizja Polska uruchomi także nowy serwis na TVP.PL, gdzie wszystkie transmisje będą dostępne w jakości HD. Za pomocą TVP Stream mundial obejrzą posiadacze różnorodnych urządzeń mobilnych (tablety, smartfony itd.).

Dla mniej cierpliwych Telewizja Polska będzie przygotowywała także skróty spotkań (około 16:25 w TVP2 i około 23:25 w TVP1). Ponadto w dni wolne od rozgrywek zostaną wyemitowane programy podsumowujące i zapowiadające kolejny etap mistrzostw. Wśród prowadzących rozmowy w studiu znajdą się: Włodzimierz Szaranowicz, Maciej Kurzajewski, Jacek Kurowski, Przemysław Babiarz, Piotr Sobczyński i Rafał Patyra oraz grono ekspertów z Jerzym Engelem na czele.

Pomimo faktu, że Polska nie bierze udziału w mundialu w Brazylii, warto zasiąść przed ekranem telewizora i obejrzeć grę w piłkę nożną na światowym poziomie. Cztery lata temu średnia oglądalność jednego meczu wynosiła 3,5 miliona osób. Czy w tym roku TVP odnotuje w tym zakresie większe zainteresowanie ze strony widzów? Przekonamy się o tym już za miesiąc.

Źródło: Centrum Informacji TVP