Koniec TV Disco i Mjuzik.tv. W ich miejsce 4fun Hits i 4fun Fit & Dance


4Fun.tv - nowe logo 2015 25 czerwca 2015 r. zakończyły swoją emisję dwa kanały muzyczne: TV Disco i Mjuzik.tv. W ich miejsce nadawca (4fun Media) uruchomił przekaz 4fun Hits i 4fun Fit & Dance. Dotychczasowa emisja 4fun.tv z kolei nie doczekała się żadnych zmian poza nowym logo i szatą graficzną.

Rebranding stacji 4fun Media promowany jest przez spoty reklamowe, których hasłem przewodnim jest „Najlepsza muzyka do wyboru„. Udział w nich wziął karzeł Dandris. Swojego głosu użyczył także Bogusław Linda. Za produkcję spotów odpowiada firma Tank Production. Kampanię wyreżyserował Łukasz Murgrabia, pomysłodawcami motywów wykorzystanych w reklamach są Rafał Baran i Jarek Janas.


Nowe kanały muzyczne stanowią ujednolicenie portfolio grupy 4fun Media. Odróżnia je kolorystyka logo oraz zawartość. 4fun Hits prezentuje największe przeboje z dawnych lat, przeplatane nowymi utworami rangi wielkich przebojów. 4fun Fit&Dance preferuje muzykę do ćwiczeń oraz klimaty imprezowe. 4fun.tv celuje z kolei w emisję znanych przebojów oraz klipów, których nie puszcza żadna inna stacja muzyczna.

Dodatkową atrakcją jest aplikacja 4fun app, dzięki której za pomocą urządzeń przenośnych można oglądać na żywo wyżej wymienione kanały, a także wpływać na tworzenie kontentu telewizyjnego.

Na kanałach 4fun Hits i 4fun Fit & Dance pojawiają się informacje na temat tego, jaki klip aktualnie jest emitowany na drugiej stacji. Ponadto przed reklamą prezentowane jest pytanie, dotyczące najczęściej jakiejś postaci ze sceny muzycznej. Odpowiedź publikowana jest po zakończeniu bloku reklamowego.

4fun Hits, wcześniej funkcjonujący jako Mjuzik.tv. Zdjęcie: Cyfrowy Doradca.

4fun Fit & Dance, wcześniej funkcjonujący jako TV Disco. Zdjęcie: Cyfrowy Doradca.

4fun Fit & Dance – oprawa graficzna reklamy. Zdjęcie: Cyfrowy Doradca.

Warto przypomnieć, że korzenie 4fun Hits sięgają końca 2009 roku, kiedy uruchomiono emisję kanału Rebel:tv. Po zmianie nazwy, 12 sierpnia 2014 r. przekształcono RBL.TV w Mjuzik.tv. Miał być to powrót do korzeni prawdziwej telewizji muzycznej. Ostatecznie Mjuzik.tv zniknął z eteru po niespełna roku emisji.

Dostępny do tej pory naziemnie kanał TV Disco obecnie funkcjonuje pod nazwą 4fun Fit & Dance. Zmiana ta nie wywołuje jednak potrzeby ponownego wyszukiwania kanałów cyfrowych na dekoderze.