Hip Hop TV – nowy darmowy kanał satelitarny


Hip Hop TV logo23 marca 2016 r. w późnych godzinach popołudniowych wystartował nowy polski kanał telewizyjny o nazwie Hip Hop TV. Właścicielem kanału jest spółka Eska TV z Grupy ZPR Media.

Hip Hop TV jest pierwszym polskim kanałem telewizyjnym, poświęconym w całości muzyce Hip Hop. Dodatkowo kanał ten jest darmowy – dostępny dla wszystkich odbiorców przekazu satelitarnego z satelity Hot Bird.


W ofercie Hip Hop TV znajdą się nie tylko teledyski z nurtu hip hop, ale także z klimatów reggae/dancehall, r’n’b, a nawet dubstepu. Dyrektorem programowy kanału jest Tomasz „CNE” Kleyff. Jest to kolejny po Eska TV, Polo TV i Vox Music TV muzyczny program w ofercie Grupy ZPR Media.

Obserwując polską scenę hip hopową można zastanawiać się, dlaczego kanał z taką muzyką pojawił się w Polsce tak późno. W końcu popularność tego gatunku muzyki rozwija się już od ponad 20 lat. To także kolejny darmowy kanał muzyczny transmitowany za pośrednictwem satelity. W tym zakresie polscy widzowie nie mają na co narzekać. Czy w następnej kolejności doczekamy się kanału z muzyką rockową?

Hip Hop TV Hip Hop TV Hip Hop TV

Przykładowa zawartość muzyczna kanału Hip Hop TV. Zdjęcia: Cyfrowy Doradca.

Jak odbierać Hip Hop TV? Parametry odbioru:

Satelita: Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E), transponder: 16, częstotliwość: 11,508 GHz, polaryzacja: V (pionowa), SR: 27500, FEC: 3/4, standard transmisji danych: DVB-S2/8PSK, kodowanie: brak (FTA

Aby odbierać kanał Hip Hop TV, należy dokonać procedury wyszukania kanałów satelitarnych na transponderze nr 16 (częstotliwość 11,508 GHz). Jest to ten sam transponder, na którym emitowane są również inne darmowe kanały: Power TV, NTL i Vox Music TV. Uwaga! Kanał nie będzie dostępny na dekoderach starszej generacji, nieobsługujących formatu MPEG4.

Hip Hop TV dostępny będzie także w wybranych sieciach kablowych i IPTV.