Czy można zamówić telewizję bez anteny i czy ma zasięg na terenie Słubic?


Pytanie od Pani Barbary: Czy można zamówić telewizję bez anteny i czy ma zasięg na terenie Słubic?

Odpowiedź Cyfrowego Doradcy:


Telewizję bez anteny ogólnie odbierać można na kilka różnych sposobów. Najpopularniejszą opcją jest telewizja kablowa. W Słubicach z posiadanych przez nas informacji wynika, że telewizję kablową przesyła Vectra. Do odbioru telewizji kablowej potrzebny jest specjalny dekoder.

Warto także zapoznać się z ofertą operatorów telekomunikacyjnych, dostarczających usługi telewizyjne w danym rejonie. W Słubicach jednym z takich operatorów jest Netia, transmitująca telewizję za pośrednictwem Internetu (pakiet HBO GO). Jednakże takie rozwiązanie wymaga dostępu do sieci i wiąże się z zakupem dodatkowego urządzenia, jakim jest router.

Inny sposób na odbieranie telewizji bez anteny to skorzystanie z oferty dostawców sygnału telewizyjnego w Internecie:

http://telewizja.tygodnikoferta.co.uk/ – TV Online
http://polsky.tv/ – polsky.tv
http://www.polskahd.tv/ – PolskaHD.TV

Usługi te jednak dedykowane są głównie Polakom zamieszkującym poza granicami naszego kraju i w wielu przypadkach wykupienie abonamentu będzie wiązało się z potrzebą zakupu dodatkowego dekodera STB.

Można skorzystać także z urządzeń hybrydowych. Jednym z nich jest dekoder Dune HD TV-303D, posiadający wejście LAN i wbudowane Wi-Fi. Umożliwia on odbiór płatnej telewizji cyfrowej przesyłanej w Internecie (m.in. w ofercie firmy polsky.tv). Jest to jednak jedna z najdroższych opcji, którą w polskich warunkach odbioru naziemnej telewizji cyfrowej zdecydowanie nie polecamy.

Zachęcamy w pierwszej kolejności do zapoznania się z ofertą firmy Vectra oraz do sprawdzenia możliwości odbierania darmowej telewizji cyfrowej w Pani miejscu zamieszkania. Może Pani bowiem zakupić wewnętrzną antenę do odbioru DVB-T, której nie trzeba montować na dachu. Odbiór naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce to obecnie najtańsze rozwiązanie, albowiem zakup dekodera lub telewizora z wbudowanym tunerem DVB-T to jednorazowy wydatek. Telewizja przesyłana drogą kablową (w tym przez Internet) zawsze wiązać się będzie z comiesięcznymi wydatkami.

Przykładowe modele anten wewnętrznych DVB-T: