2014.08.12 W południe wystartował mjuzik.tv. Powrót do korzeni prawdziwej telewizji muzycznej?


mjuzik.tv logo12 sierpnia 2014 r. z mapy polskich programów tematycznych zniknął RBL.TV (znany wcześnie jako Rebel:Tv). Na jego miejscu uruchomiona została emisja mjuzik.tv. Właściciel stacji 4fun Media S.A. określił wydarzenie mianem „powrotu telewizji muzycznej”. Czy faktycznie będziemy mieć do czynienia z programem, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wybrednych wielbicieli dobrego brzmienia?

Prawdopodobnie nie. Chociaż mjuzik.tv z założenia ma prezentować starannie wyselekcjonowane teledyski (bez nacisku na konkretną stylistykę muzyczną), to z pewnością nie znajdą się w playliście złote przeboje lat 80 i 90. Twórcy programu stawiają na budowanie klimatu, wprowadzanie w stan odprężenia, pobudzenia, a nawet dobrej zabawy. Dla jednych teledyski serwowane przez mjuzik.tv będą stanowić źródło pozytywnej energii, innych odpowiednio dobrana muzyka ma po prostu relaksować, odświeżać umysł, bądź stanowić tło dla wykonywanych zajęć bieżących. Ba! Klipy mają nawet zadowalać estetyczne doznania odbiorcy, o czym przekonuje prezes 4fun Media S.A., pani Ewa Czekała.


mjuzik.tv - oprawa graficzna - pierwszy dzień emisji.

Co znajdzie się w ramówce mjuzik.tv?

Obok teledysków sporadyczne pojawiać się będą tylko i wyłącznie reklamy i materiały autopromocyjne. Nie doświadczymy zarówno aktywności prezenterów (z których zrezygnowano jeszcze za czasów RBL.TV), jak i obecności konkretnych bloków tematycznych. W ten sposób mjuzik.tv pragnie powrócić do korzeni prawdziwej telewizji muzycznej.

Nowy program, nowe logo

Oprawa graficzna nowej stacji muzycznej to przede wszystkim poziome belki informacyjne z nazwą wykonawcy i tytułu piosenki oraz animowane logo, którego motywem przewodnim jest duża litera „M”. Nad nią dostrzec można pewien symbol, przypominający kwiatka, bądź nawet koronę. Autorem projektu jest Paweł Przybył. Z kolei za rozwój programu mjuzik.tv odpowiada Sławomir Rucel, piastujący stanowisko dyrektora programowego 4fun Media S.A. To on także kieruje rozwojem pozostałych dwóch stacji: 4fun.tv i TV.Disco.

RBL.TV to już wspomnienie

RBL.TV zakończyło emisję w dniu 12 sierpnia 2014 r. po niespełna pięciu latach istnienia. Tuż po godzinie dwunastej, przerwano po kilkunastu sekundach teledysk Lawsona do utworu „Juliet”. Po chwili pojawił się pierwszy obrazek muzyczny na antenie mjuzik.tv o tytule… „Music”. W ciągu ostatniej doby podczas emisji teledysków na RBL.TV pojawiały się bardzo często plansze informujące o zmianach, jakie nastąpiły w południe 12 sierpnia 2014 roku.

rbl.tv - informacja dotycząca zmiany programu na mjuzik.tv.

rbl.tv - informacja dotycząca zmiany programu na mjuzik.tv.

Ostatnimi wyemitowanymi klipami w RBL.TV w paśmie „Hit Me” były: Travie McCoy feat. Bruno Mars – “Billionaire”, Will.i.am feat. Britney Spears – “Scream & Shout”, Armin van Buuren vs Sophie Ellis-Bextor – “Not Giving Up On Love” oraz Gossip – “Move In The Right Direction”.

mjuzik.tv – Madonna przetarła szlaki muzyczne

Pierwszym wideoklipem, jaki wyemitowała nowa stacja muzyczna mjuzik.tv był utwór “Music” z repertuaru Madonny. Prezentacja wykonawcy i tytułu piosenki za pomocą informacji tekstowej pojawiła się dopiero pod koniec klipu.

Następnie mjuzik.tv wyemitował następujące teledyski: Rihanna – „Diamonds”, OneRepublic feat. Alesso – “If I Lose Myself (Remix)”, Zedd feat. Hayley Williams – “Stay The Night”, Anastacia – “I’m Outta Love” oraz Of Monsters And Men – “Little Talks”.

mjuzik.tv - oprawa graficzna - belki z informacją o wykonawcach i tytułach utworów.

Czas pokaże, czy zmiana z RBL.TV na mjuzik.tv była trafna.

Co zrobić, aby odbierać kanał mjusic.tv?

Mjusic.tv jest dostępny drogą satelitarną. Jest to program darmowy, do którego odbioru wystarczy cyfrowy dekoder satelitarny. Dostęp do programu posiadają także klienci korzystający z płatnych pakietów telewizji cyfrowej, jak i z wielu ofert telewizji kablowej.

Jakie są parametry odbioru mjusic.tv?

Parametry odbioru przekazu satelitarnego mjusic.tv pozostały niezmienne. Program zastąpił RBL.TV. Nie jest wymagane ponowne wyszukiwanie kanałów cyfrowych na odbiorniku satelitarnym.

Eutelsat Hot Bird 13D (13.0°E)

Częstotliwość: 11585 Polaryzacja: pionowa (V) SR FEC: 27500 3/4