Ukraiński kanał UA:1 dostępny w Polsce


Publiczny ukraiński program telewizyjny UA:Perszyj (UA1) dzięki współpracy Telewizji Polskiej z Emitelem został w dniu 1 marca 2022 r. udostępniony na terytorium Polski. Krok ten jest jednym z elementów wsparcia dla obywateli Ukrainy, którzy w obliczu działań wojennych prowadzonych w ich kraju znaleźli schronienie w Polsce.

Jak odbierać kanał UA1 (UA:Perszyj, UA: Перший) w Polsce?

Emisja ukraińskiego programu telewizyjnego UA:Perszyj odbywa się za pośrednictwem ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej MUX-8. Do odbioru kanału wymagany jest podłączony aktywnie do  Internetu odbiornik (telewizor, dekoder) obsługujący standard HbbTV. W wielu telewizorach (np. Samsung z serii E i F) funkcję HbbTV należy aktywować poprzez zainstalowanie dodatkowej aplikacji z internetowego sklepu usługodawcy. Program UA:Perszyj można odbierać na kanale nr 95 MUX-8.


Ukraiński kanał UA:Perszyj w polskim Internecie

Program UA1 ukraińskiej telewizji publicznej jest dostępny również za pośrednictwem aplikacji TVP GO (Aplikacje Mobilne i HbbTV), TVP VOD (aplikacje mobilne i Smart TV) oraz portalu internetowego TVP Stream.

Emisja programu UA1 za pośrednictwem TVP Stream. Źródło: https://tvpstream.vod.tvp.pl/

Oglądaj program UA1 za pośrednictwem TVP Stream  – [KLIKNIJ].

Źródło: https://www.polskieradio24.pl/.