TVS HD z testową emisją w Katowicach


TVS logo16 marca 2016 r. uruchomiono testową emisję kanału TVS w jakości HD w Katowicach.

W przeszłości TVS był dostępny bezpłatnie za pośrednictwem przekazu satelitarnego oraz w drugim multipleksie MUX-L2 naziemnej telewizji cyfrowej dla mieszkańców Rybnika i okolic. Śląski kanał jest obecny również w wielu sieciach kablowych. Po raz pierwszy naziemną emisję TVS HD uruchomiono (również testowo) z nadajnika w Warszawie w styczniu 2015 r. i trwa ona do dnia dzisiejszego.  Z kolei przekaz w jakości SD na MUX-L2 zakończono z początkiem bieżącego roku. Eksperymentalna emisja TVS HD w Katowicach jest zatem obecnie jednym z dwóch źródeł przekazu tego kanału w systemie naziemnym. TVS nadal dostępny jest bezpłatnie w przekazie satelitarnym.


Jak odbierać program TVS HD w Katowicach?

Eksperymentalny multipleks, na którym odnaleźć można TVS HD, jest dostępny na kanale nr 59 (778 MHz) z nadajnika RTCN Katowice / Kosztowy. Aby uzyskać dostęp do nowego programu, należy dokonać procedury ponownego wyszukania cyfrowych kanałów w sposób ręczny (w stosownym polu wybierając nr kanału 59), bądź automatyczny. W przypadku wystąpienia problemów, należy przywrócić ustawienia fabryczne dekodera.

Emisja TVS HD z nadajnika RTCN Katowice / Kosztowy odbywa się z mocą 1 kW ERP.

Eksperymentalny multipleks funkcjonuje na zasadzie pozwolenia Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, które jest ważne do 16 marca 2017 roku.

Źródło: Emitel.pl.