TVP Rozrywka świętuje pierwsze urodziny


15 kwietnia 2013 roku wystartował dziewiąty kanał tematyczny Telewizji Polskiej o nazwie TVP Rozrywka. Przez pierwszy rok działalności zyskał on stałe grono widzów i powoli, aczkolwiek sukcesywnie, pnie się do góry na liście najchętniej oglądanych kanałów w Polsce.

Z okazji pierwszych urodzin TVP Rozrywka zainicjowała nowy cykl o nazwie „Weekend z Gwiazdą”. Bohaterem urodzinowej odsłony spotkań z artystami był Krzysztof Krawczyk, świętujący obecnie pięćdziesięciolecie swojej pracy estradowej. Miniony weekend (12-13 kwietnia) obfitował w wiele wspomnień, które zebrał w ekskluzywnym wywiadzie z byłym wokalistą Trubadurów nie kto inny, jak sam Marek Sierocki. Oprócz tego w ramach „Weekendu z Gwiazdą” wyemitowano niezapomniane występy Krzysztofa Krawczyka z Sopotu (wspólny koncert z Goranem Bregovicem i recital o nazwie „To, co w życiu ważne”, który miał miejsce 10 lat temu podczas Sopot Festival) oraz symfoniczny koncert „To, co dał mi los…”, zagrany 29 listopada 1998 roku w Sali Kongresowej.


Dla widzów dodatkową atrakcją był konkurs, ogłoszony na oficjalnym fanpage TVP Rozrywka na Facebooku. Aby wygrać jedną z dwóch płyt Kabaretu Moralnego Niepokoju, bądź gadżety (kubki i smycze) z logo kanału, należało ułożyć hasło najlepiej oddające charakter ramówki TVP Rozrywki. Zwycięzcą okazał się pan Wojciech Zalewski, którego hasło „Gdy Ci smutno, gdy Ci źle… Włącz Rozrywkę TVP!!!” zebrało najwięcej głosów redakcyjnego jury.

TVP Rozrywka coraz śmielej poczyna sobie na rynku kanałów tematycznych, oferując swoim widzom głównie powtórki znanych kabaretonów, programów rozrywkowych, teleturniejów i programów typu talent show. Oprócz tego emituje również autorskie produkcje, wśród których na uwagę zasługuje satyryczny cykl „Szperacze.tv” prowadzony przez Katarzynę Piasecką i Grzegorza Dolniaka oraz „A la Show” Alicji Resich-Modlińskiej. Jedynym programem emitowanym „na żywo” są kulisy „Dzięki Bogu już weekend”, które widz może obejrzeć w każdy piątek o godzinie 22:50.

Początek 2014 roku był dla TVP Rozrywka niezwykle obiecujący. Rozrywkowy kanał Telewizji Polskiej uzyskał pod koniec marca 2014 r. udziały w grupie 4+ w wysokości 0,84%, co pozwoliło mu uzyskać wysokie, siódme miejsce w rankingu najchętniej oglądanych kanałów tematycznych w Polsce.

TVP Rozrywka jest drugim po TVP Seriale kanałem tworzonym i funkcjonującym w ramach struktur TVP2. Jest nadawany w ramach trzeciego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej, znajduje się także w ofercie Cyfrowego Polsatu i nc+. Obecnie planowane jest uruchomienie TVP Rozrywka International dla Polonii zamieszkującej Stany Zjednoczone i Australię.

Źródło: TVP.