2014.04.24 Nowy kanał Fokus TV w telewizji naziemnej


Fokus TV LogoDo bogatej oferty darmowej naziemnej telewizji cyfrowej dołączy niebawem kolejny tematyczny kanał o nazwie Fokus TV. Pojawi się on 28 kwietnia 2014 r. na pierwszym multipleksie (MUX-1). Fokus TV ma być z założenia kanałem edukacyjno-poznawczym i będzie w swojej ramówce oferować programy skierowane do szerokiego grona odbiorców.

Uruchomienie emisji Fokus TV związane jest bezpośrednio z wyłączeniem emisji sygnału TVP1 w standardowej rozdzielczości. „Jedynka” będzie zatem dostępna naziemnie tylko i wyłącznie w wersji HD na trzecim multipleksie (MUX-3).


W ofercie programowej nowego kanału tematycznego znajdą się m.in. dokumenty historyczne, społeczne, filmy dokumentalne i katastroficzne oraz specjalna ramówka dla najmłodszych widzów. Należący do Grupy ZPR Fokus TV zamierza także zawalczyć o stałe grono odbiorców dzięki autorskim produkcjom o charakterze lokalnym bądź programom edukacyjnym, które do tej pory nie były zbyt często emitowane w polskiej telewizji.

Rozpoczęcie nadawania Fokus TV to ostatni element zmian oferty programowej naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce, zaplanowanych na rok 2014.

Co zrobić, aby odbierać kanał Fokus TV?

Uruchomienie nadawania nowego programu może spowodować konieczność ponownego wyszukania cyfrowych kanałów.

W przypadku wystąpienia problemów, zalecane jest automatyczne, bądź w przypadku zaawansowanych użytkowników, ręczne wyszukanie cyfrowych kanałów, nadawanych na pierwszym multipleksie (MUX-1).

Jeżeli ponowne zaprogramowanie listy kanałów nie przyniesie rezultatu, konieczne będzie przywrócenie ustawień fabrycznych dekodera.

Kogo dotyczą te zmiany?

Zmiany te dotyczą wszystkich użytkowników cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T w całej Polsce.

Jakie kanały są dostępne za darmo?

Pełną listę kanałów dostępnych za darmo w cyfrowej telewizji naziemnej można sprawdzić w wykazie DVB-T.