TechniSat CE-T: specyfikacja techniczna


Technisat CE-T - dekoder DVB-TTuner DVB-T o oznaczeniu CE-T firmy TechniSat jest dekoderem naziemnej telewizji cyfrowej standardowej i wysokiej rozdzielczości DVB-T z możliwością nagrywania.

Tuner można podłączyć do dowolnego telewizora albo dzięki analogowemu gniazdu euroscart (np. do odbiorników kineskopowych), albo za pomocą kabla HDMI.


Technisat CE-T - dekoder DVB-T

Technisat CE-T – dekoder DVB-T. Fot. TechniSat.

Główne cechy i funkcje dekodera Technisat CE-T:

  • Odbiór bezpłatnych programów DVB-T
  • HDTV – odbiór kanałów w wysokiej rozdzielczości HD
  • DVReady – nagrywarka cyfrowa USB (współpracująca z dyskami zewnętrznymi)
  • Elektroniczny przewodnik po kanałach (EPG)
  • Teletekst
  • Funkcja TimeShift
  • Odtwarzacz multimediów

Złącza (gniazda) dekodera Technisat CE-T:

  • Gniazda wyjściowe: SCART OUT (analogowe – eurozłącze), COAXIAL (cyfrowe wyjście dźwięku), HDMI OUT (cyfrowe wyjście obrazu i dźwięku).
  • Gniazdo wejściowe: RF IN (wejście sygnału antenowego), 5V (gniazdo zasilania).
  • Gniazdo USB (z boku).

Technisat CE-T - dekoder DVB-T

Technisat CE-T – tył dekodera. Fot. TechniSat.

Specyfikacja techniczna dekodera Technisat CE-T:

Pozycja Opcja Parametry
Tuner Zakres częstotliwości: Modulacja: Poziom sygnału wejścia: Pasmo przenoszenia: 170-230 MHz, 470-862 MHz QPSK/16QAM/64QAM 25-78 dBm 7 MHz 8 MHz
Dekoder wideo Format dekodowania: Format wyjściowy: MPEG 4 AVC/H.264 HP@L4 MPEG2 MP@ML .HL   576P, 720P, 1080i, 1080P, 4:3 i 16:9
Dekoder audio Format dekodowania: MPEG-2 (layer1&2), AC3, E-AC3
Gniazda Gniazdo wejściowe: Gniazda wyjściowe: USB RF IN (wejście sygnału antenowego) 5V (gniazdo zasilania) SCART OUT (analogowe – eurozłącze) COAXIAL (cyfrowe wyjście dźwięku) HDMI OUT (cyfrowe wyjście obrazu i dźwięku) TAK, wersja 2.0
Zasilanie Zasilanie: Pobór mocy: Zasilacz 5V Max 8W
Inne Funkcja PVR – Cyfrowa nagrywarka USB EPG – elektroniczny przewodnik po programach Obsługa napisów, blokada rodzicielska, zegar, teletekst. Odtwarzacz multimedialny (obsługiwane popularne formaty plików) Instrukcja w języku polskim  

 

Zestawienie specyfikacji i parametrów urządzenia Technisat CE-T opracowano na podstawie instrukcji obsługi dołączonej do urządzenia.

Zgodność dekodera Technisat CE-T z Rozporządzeniem Ministra Infrastruktury – punktacja Cyfrowego Doradcy

TECHNISAT CE-T
Dekoder STB marki TECHNISAT o modelu CE-T uzyskał 31 na 33 możliwe punkty za zgodność z obowiązkowymi wymaganiami Ministra Infrastruktury dla odbiornika Cyfrowej telewizji naziemnej w Polsce. Jest to zaktualizowany wpis powstały na podstawie nowej instrukcji obsługi z dnia 2012-02-20 oraz korespondencji z przedstawicielem firmy Technisat. Po wyjaśnieniach okazało się, że w poprzedniej wersji instrukcji obsługi były błędy wskazujące że odbiornik może pracować nieprawidłowo. Poniżej opis do wymagań z którymi ten dekoder nie jest zgodny.

Wymaganie 18.2a.b – niezgodny

Cytat z rozporządzenia:

wyjście HDMI typu A zgodnie z „High-Definition Multimedia Interface” [30] zabezpieczone systemem HDCP zgodnie z „High–Bandwidth Digital Content Protection System” [31]

 

Cytat z instrukcji obsługi: Brak informacji o występowaniu tej funkcji w instrukcji obsługi i na stronie producenta. Z korespondencji z przedstawicielem firmy Technisat otrzymaliśmy informację, że funkcja HDCP nie jest dostępna w aktualnej wersji oprogramowania (na dzień 2012-02-24). Funkcja może być udostępniona w przyszłości.

Wyjaśnienie! Oznacza to, że dekoder nie zabezpiecza treści przesyłanej przez kabel HDMI. Ta wada umożliwi nagranie cyfrowego obrazu i dźwięku na zewnętrznej nagrywarce.

Wymaganie 18.3b – niezgodny

Cytat z rozporządzenia:

18.3 Interfejsy analogowe: Odbiornik cyfrowy powinien być wyposażony w: b) wyjście stereofoniczne.
 
Wyjaśnienie! Zgodnie ze zdjęciem tyłu dekodera widoczny jest brak wyjściowego gniazda stereofonicznego. Oznacza to, że nie można w prosty sposób podłączyć dekodera do analogowego kina domowego (wzmacniacza z głośnikami) lub do zestawu dla niedosłyszących.