Słaby sygnał telewizji satelitarnej nc+ lub jego brak


Pytanie od Pana Łukasza:

Mam pewien problem w okresie wiosenno-letnim ponieważ sygnał satelity zaburzany jest przez rosnące liście na kilku drzewach za blokiem. Nie mogę prosić o ich ścięcie bo i szkoda lecz właśnie teraz, kiedy kończą się moje ulubione rozgrywki piłki, a i lecą wciąż przeze mnie oglądane seriale, nie mogę ich obejrzeć ani nagrać na dekoder NC Plus. Co mogę zrobić, aby wzmocnić sygnał? Czy jest jakieś rozwiązanie z tej sytuacji, bo płacenie za usługi, których ni jak nie mogę oglądać przyprawia mnie o ból głowy. Ruszanie anteną i szukanie luki pomiędzy gałęziami nic nie daje ponieważ przy silniejszym wietrze jakość sygnału po prostu się traci i przywraca co chwilę.


Odpowiedź Cyfrowego Doradcy:

Nie jest możliwe wzmocnienie sygnału, który zwyczajnie nie dociera do konwertera. Należy stworzyć dobre warunki do tego, by ten sygnał faktycznie nie miał przeszkód na drodze do anteny satelitarnej.

Proszę zauważyć, iż antenę można regulować nie tylko w poziomie, ale także i w pionie. Można spróbować podnieść czaszę nieco do góry. Jeżeli to nie pomoże, a nie ma możliwości przerzedzenia korony drzewa, jedyne rozwiązanie to zmiana lokalizacji anteny satelitarnej. Tutaj przeszkodą może być opór zarządcy budynku. Może udałoby dogadać się z sąsiadem, by użyczył miejsca na antenę? A może sąsiad będzie na tyle miły, że udostępni sygnał ze swojej anteny? Jest to możliwe, ale w niektórych przypadkach wymaga zakupu dodatkowego rozgałęziacza sygnału lub zmiany konwertera.

Ostatecznie, gdy żadna z opcji nie odniesie pożądanego sukcesu, pozostanie przesiadka (o ile to możliwe) na telewizję kablową. Podobnie, jak nc+, jest ona płatna, więc dużej różnicy w wydatkach Pan nie odczuje.

Życzymy powodzenia w próbie rozwiązania problemu zgodnie z naszymi wskazówkami.