Ruszyła stała emisja nowego programu „Polskie Radio Dzieciom”


Polskie Radio Dzieciom logoW nocy z 31 marca na 1 kwietnia 2015 roku nastąpiła zmiana konfiguracji multipleksu DAB+ Polskiego Radia. Uruchomiono stałą emisję nowego programu o nazwie „Polskie Radio Dzieciom„. Operacja związana była także z poszerzeniem zasięgu emisji cyfrowego radia w Polsce. Sygnał DAB+ dociera w chwili obecnej do mieszkańców osiemnastu miast i ich okolic.

Polskie Radio Dzieciom oferuje najmłodszym i ich rodzicom bogatą ofertę audycji muzycznych, edukacyjnych i artystycznych. W ramówce znalazły się audycje prowadzone zarówno przez kultowe postacie, m.in. Monikę i Kulfona, jak i całkowicie nowych bajkowych bohaterów. Oprócz tego na antenie będą emitowane takie programy, jak interaktywny „Warsztat Małego Artysty” (inspirujący do twórczej pracy plastycznej i technicznej), „Przygody ze zwierzakami„, program o zasadach poprawności języka polskiego oraz „Bezpieczny Maluch„, uczący bezpieczeństwa i zachowań w sytuacjach kryzysowych. Oprócz tego Polskie Radio Dzieciom wzbogaci swoją ramówkę o kąciki nauk języków obcych, słuchowiska Polskiego Radia oraz audycje z udziałem znanych ekspertów. Późnymi wieczorami serwowana będzie muzyka jazzowa, dedykowana rodzicom. Aby umilić czas spędzany przy cyfrowym radioodbiorniku, nowy program radiowy pozbawiony jest reklam.


W związku ze zmianą konfiguracji multipleksu radiowego Polskiego Radia i uruchomieniu stałej emisji Polskiego Radia Dzieciom, należy ponownie zaprogramować cyfrowy odbiornik DAB+.

Źródło: Emitel.pl i PolskieRadio.pl.