Polonia 1 powróci do emisji kultowych seriali i bajek?


Polonia 1 logo 2015Eksperymentalna ramówka Polonii 1 nie zdążyła na dobre zagościć w domach milionów odbiorców telewizji satelitarnej i kablowej, a nadawca zapowiedział jej kolejne zmiany. Możliwy jest powrót kultowych pozycji, dzięki którym pierwsza komercyjna stacja w Polsce nieco ponad 20 lat temu biła rekordy oglądalności!

Wszystko za sprawą niecodziennego konkursu, jaki 2 stycznia br. w godzinach wieczornych Polonia 1 ogłosiła na łamach swojego oficjalnego fanpage na Facebooku. Zadaniem czytelników jest podawanie tytułów programów, które powinny wrócić na antenę w ramach cyklu zatytułowanego „Odgrzewane kotlety”. Pozycje z największą liczbą polubień (tzw. „lajków”) mają realną szansę na powrót do ramówki Polonii 1.


Wśród pierwszych propozycji, jakie padły ze strony widzów, są: klasyczne seriale animowane z gatunku anime (Kapitan Hawk, czyli słynny Tsubasa, Gigi, Yattaman, Pojedynek Aniołów, Czarodziejskie Zwierciadełko, Księga Dżungli, W Królestwie Kalendarza i inne), telenowele (Manuela, Maria, Jolanda itp.), program interaktywny „Łatwa kasa” oraz seriale typu Drużyna A, MacGyver i Detektyw Remington Steele. Czy któryś z powyższych tytułów pojawi się ponownie na łamach Polonii 1, przekonamy się niebawem. Do końca tygodnia piątku bowiem można głosować na swoje ulubione filmy, seriale i bajki z dawnych lat.

Yattaman – kultowy serial anime, który jako ostatni w 2010 roku był emitowany na łamach Polonii 1. Fot. Cyfrowy Doradca.

T And T

T And T – kryminalny serial z Mr.T w roli głównej. Fot. Cyfrowy Doradca.

Gigi La Trottola

Gigi La Trottola – emisja z czasów przejścia Polonii 1 na platformę satelitarną (około 1996 rok). Fot. Cyfrowy Doradca.

Wyniki konkursu na „Odgrzewane kotlety” prawdopodobnie zostaną opublikowane już na przełomie najbliższej niedzieli i poniedziałku w najbliższą sobotę. Wszystkich tych, którzy pamiętają „starą” Polonię 1 i tęsknią za klasyczną ramówką z lat dziewięćdziesiątych, zapraszamy do udziału w zabawie.

Link do fanpage Polonii 1: https://www.facebook.com/pages/Polonia1/381588868615596