Nowe logo TV.Disco


TV.Disco dwukrotnie w lutym bieżącego roku dokonało zmiany swojego logo. Modyfikacji doczekała się także ramówka, z której na dobre zniknęły teledyski z muzyką disco polo.

Rewolucja w oprawie graficznej TV.Disco trwa w najlepsze. Początkowo stacja zrzuciła kolory z podłużnego logo i postawiła na emisję tylko i wyłącznie klipów zza granicy. Logo w najnowszej wersji jest pionowe i animowane. Przez większość czasu na ekranie wyświetla się kółko z wpisaną w nim literką „d”. Okresowo logo błyszczy i pojawia się pod nim napis „TV.DISCO”. Całość utrzymana jest w srebrnej tonacji, podobnie jak i graficzne zapowiedzi kolejnych teledysków.


Szczególną uwagę w mediach poświęca się zmianie ramówki TV.Disco. „Sunrise„, „MusicRiver„, „MyDay„, „Opener Party” i „Tomorrow Party” to pozycje, jakie codziennie pojawiają się o określonych porach na łamach stacji. Króluje w nich szeroko rozumiana muzyka dyskotekowa zza granicy, bez udziału polskich teledysków. Miłośnicy disco polo mogą czuć się tą zmianą zawiedzeni, ale na szczęście w ofercie darmowych programów satelitarnych funkcjonuje nadal kilka innych kanałów, serwujących ten rodzaj muzyki.

Nowe logo i szata graficzna TV.Disco

Nowe logo i szata graficzna TV.Disco. Fot. Cyfrowy Doradca.

 Nowe logo TV.Disco w całej okazałości

Nowe logo TV.Disco w całej okazałości. Fot. Cyfrowy Doradca.

Jak odbierać TV.Disco?

TV Disco jest dostępne za darmo z przekazu satelitarnego na częstotliwości 11,296 GHz (polaryzacja V) w systemie MPEG-4.

Oznacza to, że użytkownicy dekoderów satelitarnych SD nie będą mogli oglądać tego programu. Należy zakupić nowszy dekoder, umożliwiający odbiór kanałów w rozdzielczości HD (obsługujący system kodowania DVB-S2).

TV.Disco jest również dostępne naziemnie w trzech obecnie funkcjonujących multipleksach lokalnych.

Aktualne parametry satelitarnej emisji TV.Disco:

Częstotliwość: 11,296 GHz; polaryzacja: V (pionowa); SR 27500; FEC 3/4; system kodowania: DVB-S2/8PSK; satelita: Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E).