MUX8: rozstrzygnięcie postępowania KRRiT na koncesję dla nowych kanałów cyfrowych


DVB-T 5 listopada 2015 r. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała za pośrednictwem stosownych uchwał koncesję na nadawanie czterech nowych programów w ósmym pakiecie naziemnej telewizji cyfrowej (MUX8). Dla znacznej części odbiorców DVB-T w Polsce oznacza to zwiększenie w najbliższych miesiącach liczby odbieranych kanałów.

W ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej znajdą się następujące kanały:


  • TV#” – jego nadawcą jest TV Spectrum Sp. z o.o. Przewiduje się, że w ramach TV# będą nadawane głównie filmy fabularne, seriale, różnego rodzaju audycje oraz serwisy informacyjne.
  • Zoom TV” – jego nadawcą jest Cable Television Network & Partners sp. z o.o. Program ten ma prezentować różnorodne audycje, głównie informacyjne, edukacyjne i publicystyczne, a także poradniki i dokumenty.
  • Kiwi TV” – jego nadawcą jest Green Content Sp. z o.o. W ramówce tego kanału znajdą się audycje kulturalne, dokumentalne, edukacyjne, poradnicze, publicystyczne, informacyjne, promujące aktywny rozwój człowieka i zdrowy styl życia.
  • WP1” – jego nadawcą jest WP1 Sp. z o.o. Kanał zawierać będzie publicystykę, dokumenty, programy rozrywkowe, informacyjne i edukacyjne.

Pozostałe miejsca w MUX8, zgodnie z uchwałą z dnia 30 października 2014 r., przeznaczone będą dla kanałów Telewizji Polskiej (trzy programy SD lub po jednym SD i HD).

Przewidywany czas uruchomienia emisji MUX8 przypada maksymalnie na początek drugiej połowy 2016 roku.

Źródło: KRRiT.