Koniec darmowego przekazu TVP Info z satelity


TVP Info logo 7 stycznia 2016 r. zniknie bezpłatny przekaz TVP Info z satelity. Od tego momentu kanał będzie dostępny wyłącznie na terytorium Polski.

Dla odbiorców darmowej telewizji satelitarnej, szczególnie poza granicami kraju oznacza, to brak dostępu do odbioru TVP Info. W dalszym ciągu kanał będzie dostępny w przekazie kodowanym na cyfrowych platformach satelitarnych, a także w sieciach kablowych i telewizji naziemnej.


Informacja o planowanym wyłączeniu bezpłatnego przekazu TVP Info z satelity jest wyświetlana codziennie na pasku informacyjnym na dole ekranu. Brzmi ona następująco: „Od 7 stycznia 2016 r. TVP Info będzie dostępne tylko na terytorium Polski; oglądaj nas w sieciach kablowych, na platformach satelitarnych i w naziemnej telewizji cyfrowej”.

Warto przypomnieć, iż TVP Info przeniosło się z Astry na Hot Birda 1 stycznia 2015 r. TVP Info TVP Info TVP Info

TVP Info z informacją o wyłączeniu bezpłatnego przekazu satelitarnego w dniu 7 stycznia 2016 r. Zdjęcie: Cyfrowy Doradca.

Aktualne parametry bezpłatnego odbioru TVP Info z satelity (do 7 stycznia 2016 r.):

Satelita: Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E), transponder: 110, częstotliwość: 10,719 GHz, polaryzacja: V (pionowa), SR: 27500, FEC: 5/6, standard transmisji danych: DVB-S/QPSK, kodowanie: brak (FTA).

Od 7 stycznia 2016 r. TVP Info będzie dostępne z satelity tylko i wyłącznie w przekazie zakodowanym. Źródło: TVP Info.