Gorlice, Stryszawa, Wolbrom i Mielnik – zmiany i nowe emisje MUX


Zmiany w MUX-3.W ostatnim okresie czasu nastąpiło kilka istotnych zmian w zakresie lokalnego odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Od 7 października 2014 r. na obiekcie TSR Stryszawa/g. Wojewódzka (województwo małopolskie) trzeci multipleks pakietów telewizyjnych (programy TVP) jest nadawany na kanale nr 50, zastępując wcześniejszą emisję z kanału 41. Wraz ze zmianą kanału udostępniono odbiorcom właściwą wersję programu regionalnego: TVP Kraków.

Aby odbierać MUX3 z obiektu TSR Stryszawa/g. Wojewódzka, należy uruchomić w dekoderze/telewizorze automatyczne lub ręczne wyszukiwanie kanałów (wpisując w odpowiednim polu nr kanału 50). W przypadku problemów z właściwym zaprogramowaniem listy programów, należy dokonać procedury przywrócenia ustawień fabrycznych odbiornika.


Emisje MUX1, MUX2 i MUX3 z obiektu Gorlice/Maślana Góra

Również 7 października b.r. w Gorlicach (województwo małopolskie) uruchomiono emisje wszystkich trzech multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej z obiektu Gorlice/Maślana Góra. Dotychczas na tym obiekcie transmitowane było jedynie doświetlenie sygnału MUX-3 na kanale nr 34, a z kolei multipleksy MUX1, MUX2 i MUX3 dostępne były z obiektu RTON Gorlice/ komin EC przy ul. Chopina 33 w Gorlicach.

Z nowego obiektu MUX1 nadawany jest z kanału nr 45, MUX2 z kanału nr 36, a MUX3 z kanału nr 34. Odbiorcy naziemnej telewizji cyfrowej z rejonu Gorlic muszą dostosować antenę do nowego kierunku emisji.

Nowe obiekty nadawcze: TSR Wolbrom i TSR Mielnik

31 października 2014 r. uruchomiono nowe emisje MUX3 z obiektów TSR Wolbrom i TSR Mielnik. Mieszkańcy, będący w zasięgu obu nadajników, powinni również, jak w przypadku emisji w Gorlicach, prawidłowo ustawić antenę w kierunku nowego nadajnika. Z obiektu TSR Mielnik pakiet kanałów cyfrowych MUX3 nadawany jest na kanale nr 22, a z obiektu TSR Wolbrom na kanale nr 50. Celem uruchomienia nowej emisji sygnału DVB-T jest udostępnienie mieszkańcom Wolbromu, Mielnika i okolic właściwej dla ich regionu, wersji programu TVP Regionalna.