Gdzie i za ile można obejrzeć zmagania siatkarzy w ramach Mistrzostw Świata 2014 rozgrywanych w Polsce?


Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014 - logoGdzie obejrzeć transmisję meczów tegorocznych Mistrzostw Świata w siatkówce 2014?” – takie pytanie od kilku dni zadaje sobie niezliczona rzesza mieszkańców Polski, pozbawionych bezpłatnej możliwości oglądania meczów w ramach Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014 (2014 FIVB Volleyball Men’s World Championship). Tylko mecz otwarcia (Polska – Serbia, wygrany przez polską reprezentację 3:0) był transmitowany na otwartym kanale Polsatu. Trwające w okresie 30 sierpnia – 21 września 2014 r. siatkarskie Mistrzostwa Świata to pierwsza tego typu impreza organizowana w naszym kraju i jednocześnie pierwsza, której odbiór w sposób darmowy jest niemalże niemożliwy.

Międzynarodowa Federacja Piłki Siatkowej (FIVB) udostępniła kilka dni temu oficjalną listę stacji telewizyjnych, które będą transmitowały Mistrzostwa Świata 2014 w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W gronie europejskich nadawców znalazło się zaledwie jedenaście stacji, które wykupiły prawa do emisji mistrzostw. Żadna z nich nie zdecydowała się na transmisję niekodowaną. Jedynie ZDF pokazuje skróty meczów w paśmie informacyjnym.


Telewizyjna/satelitarna transmisja Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014 w Europie:

 • Belgia – VRT
 • Bułgaria – Nova Sport
 • Finlandia – YLE
 • Francja (wraz z Andorą i Monako) – beIN Sports
 • Macedonia – MRT
 • Niemcy – ZDF (brak pełnej emisji, tylko skróty)
 • Rosja – RTR
 • Rumunia – Romtelecom
 • Serbia – RTS
 • Włochy (wraz z Watykanem i San Marino) – RAI

Transmisja online:

 • Niemcy: Sportdeutschland.tv (brak dostępu z Polski)
 • Cały świat: serwis LiveSport.tv (płatny)

Rozczarowani mogą czuć się ci, którzy liczyli na bezpłatny przekaz meczów z mistrzostw na włoskich kanałach satelitarnych RAI Sport 1 i RAI Sport 2. Transmisja jest tam niestety kodowana w wybranym przedziale czasowym, jednakże nie zawsze nadawca uruchamia procedurę kodowania równo z czasem rozpoczęcia danego meczu.

W nieco lepszej sytuacji są odbiorcy internetowej telewizji sportdeutschland.tv, gdzie istnieje możliwość oglądania siatkarskich zmagań na żywo. Niestety, ale w Polsce transmisja jest zablokowana. System wyświetla komunikat „Diesen Inhalt dürfen wir in Deinem Land leider nicht zeigen” co oznacza, iż w naszym kraju zawartość serwisu jest niedostępna.

Polsat Volleyball głównym źródłem transmisji z Mistrzostw

Transmisja meczów z Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn 2014 na żywo odbywa się na specjalnie uruchomionych przez Polsat programach: Polsat Volleyball 1, 2, 3 i 4 (numeracja kanałów: od 444 do 448). Pierwszy z programów dostępny jest również w jakości HD. Uprzywilejowani są przede wszystkim abonenci Cyfrowego Polsatu, gdzie wszystkie kanały powinny być dołączone do wybranych pakietów bez dodatkowych kosztów.

Płatną transmisję siatkarskich zmagań udostępniła także platforma nc+. Ponadto mecze transmituje sieć Plus dla użytkowników internetu LTE (oraz użytkowników wybranych usług głosowych, połączonych z internetem LTE) oraz internetowa telewizja ipla.tv.

Kanały Polsat Volleyball w telewizji kablowej

Abonenci różnych operatorów telewizji kablowej mogą wykupić dostęp do transmisji z tegorocznych Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn (koszt w granicach 80-100 zł). Transmisję oferują m.in. UPC Polska, Vectra, Multimedia Polska, Netia i Inea oraz kilka innych nadawców telewizji kablowej.

Gdzie i za ile obejrzeć można mecze siatkarskich Mistrzostw Świata 2014?

Ceny za dostęp do kanałów Polsat Volleyball u różnych operatorów i nadawców są zróżnicowane i wahają się w przedziale 64,80 – 108 zł. Brak opłaty za dostęp do transmisji z Mistrzostw Świata dotyczy głównie abonentów Polsatu Cyfrowego, Internetu LTE od Polsatu Cyfrowego i części użytkowników LTE od Plusa. Niektórzy operatorzy telewizji kablowej kuszą bardzo niskimi opłatami (bądź ich brakiem) za dostęp do kanałów Polsat Volleyball w przypadku dokupienia bądź modyfikacji odbieranego obecnie pakietu kanałów.

Dla osób, które zechciałyby uzyskać dostęp do transmisji z siatkarskich Mistrzostw Świata 2014, Cyfrowy Doradca zebrał dodatkowo podstawowe informacje na temat najtańszych abonentów u niektórych operatorów telewizji cyfrowej, kablowej i Internetu. Należy jednak mieć świadomość, iż umowa z danym dostawcą będzie trwać z reguły 24 miesiące, a przy zamawianiu należy uwzględnić dodatkowe koszty za uruchomienie usługi i/lub wydanie potrzebnego do odbioru sprzętu.

Dla zwolenników internetowego przekazu audiowizualnego najkorzystniejszą opcją może być wykup dostępu do transmisji w serwisie ipla.tv. Miłośnicy telewizji mogą być zadowoleni z najtańszej opcji oferowanej przez Polsat Cyfrowy (Pakiet Rodzinny HD za 19,90 zł miesięcznie). Jedną z najtańszych ofert pod tym względem w kategorii operatorów telewizji kablowej oferuje UPC Polska. Szczegóły zawiera poniższa tabela.

Nazwa operatora
Cena za dostęp do przekazu z Mistrzostw Świata Uwagi dotyczące dostępu do transmisji z Mistrzostw Najtańszy abonament + cena Opcje abonamentu
Polsat Cyfrowy 0 zł Tylko dla nowych i aktualnych abonentów. Brak dodatkowych kosztów związanych z dostępem do kanałów Polsat Volleyball. Pakiet Rodzinny HD:

19,90 zł miesięcznie + opłaty jednorazowe związane ze sprzętem i aktywacją dodatkowych usług. Umowa na 24 miesiące.

+ Telewizja bez opłat przez 6 miesięcy
+ 25 dodatkowych kanałów w prezencie przez 6 miesięcy
+ FIVB Mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014 w cenie
Internet Power LTE Polsatu Cyfrowego 0 zł Tylko dla nowych i aktualnych użytkowników Internetu LTE od Cyfrowego Polsatu. Brak dodatkowych kosztów związanych z dostępem do kanałów Polsat Volleyball. Internet Power LTE 8 GB:

29,90 zł miesięcznie + opłata za Modem Huawei E3372 i opcjonalnie Router D-Link DWR-116 (po 1 zł). Umowa na 24 miesiące.

+ LTE bez limitu danych, z prędkością do 1 Mb/s, bez opłat przez 6 miesięcy
+ FIVB Mistrzostwa świata w piłce siatkowej mężczyzn Polska 2014 w cenie
nc+ 81 zł Tylko dla Abonentów nc+. Relacja w cenie dostawcy. COMFORT+:

39,90 zł miesięcznie + jednorazowa opłata 49 zł za dekoder (przy umowie na 15 miesięcy) lub 0 zł przy umowie na 24 miesiące. Opcjonalnie antena za 1 zł.

W ofercie 85 kanałów, w tym 27 w jakości HD.
Plus LTE 0 zł Z dostępu do Siatkarskich Mistrzostw Świata mogą korzystać Abonenci ofert Polkomtel: Plus Abonament (w tym Plus dla Firm), Plus Internet oraz Plus Mix w wybranych taryfach, promocyjnych planach cenowych lub promocjach, korzystający z usługi w sieci LTE Plusa. Najtańszy abonament dla nowego numeru: 29,99 zł / miesiąc, umowa na 24 miesiące, opłata aktywacyjna 49 zł.

Najtańszy Internet LTE: tylko SIM (14,90 zł /miesięcznie), z urządzeniem 29,90 zł (plus opłata za urządzenie, najtańsze 49 zł plus opłata aktywacyjna 29 zł).

Usługa dostępna do wyczerpania dedykowanych dla niej zasobów.
ipla.tv 99 zł Dostęp na czas trwania mistrzostw.
UPC Polska 79 zł Tylko dla abonentów. Dodatkowa, jednorazowa opłata za dostęp. Pakiet Select Extra HD:

1 zł przez 1. miesiąc, potem 78 zł plus 1 zł opłata instalacyjna. Umowa na 24 miesiące.

+ 127 kanałów (w tym 31 HD)
+ Niezwykła jakość obrazu i dźwięku
+ Dekoder cyfrowy w ramach abonamentu
+ Ponad 2000 programów i filmów dostępnych na żądanie
+ Podłączenie 1 zł tylko na upc.pl!
Vectra 99,90 zł Tylko dla abonentów. Dodatkowa, jednorazowa opłata za dostęp. Pakiet Złoty HD + Mistrzowski Sport na Ostro!:

64,80 zł.

 + Okres zobowiązania 24 miesiące
+ Cena zawiera opłatę za dostęp do DTV HD
+ Cena zawiera opłatę za pakiet Premium „Mistrzowski Sport na Ostro”
Multimedia Polska 0 zł / 89 zł / 99 zł Klienci, którzy podpiszą umowę na 18 miesięcy na dostęp do pakietu Sport HD Extra (dodatkowe 14,90 zł miesięcznie) będą mogli oglądać zmagania siatkarzy za 0 zł.

Abonenci, którzy już teraz korzystają z pakietu Sport HD Extra będą mogli wykupić pakiet transmisji za 89 zł.

Pozostali klienci zapłacą 99 zł.

StartBox:

34 zł (plus dekoder HD 10 zł i opłata aktywacyjna 29 zł). Umowa na 12 miesięcy.

+ 60 kanałów w tym 8 w HD
+ Dostęp do wypożyczalni VOD
+ Opcje dodatkowe
Netia 89 zł Tylko dla abonentów. Dodatkowa, jednorazowa opłata za dostęp.
Inea 99,90 zł Tylko dla abonentów. Dodatkowa, jednorazowa opłata za dostęp. Oszczędny HD:

29,90 zł.

Toya 99,90 zł Tylko dla abonentów. Dodatkowa, jednorazowa opłata za dostęp.
Petrus 99 zł Tylko dla abonentów. Dodatkowa, jednorazowa opłata za dostęp.
Promax 99 zł Tylko dla abonentów. Dodatkowa, jednorazowa opłata za dostęp.
Sat-Mont-Service (SMS) 99 zł Tylko dla abonentów. Dodatkowa, jednorazowa opłata za dostęp.
Asta-Net 1 zł / 99,90 zł Tylko dla abonentów. Dodatkowa, jednorazowa opłata za dostęp.

1 zł przy modyfikacji dotychczasowego pakietu telewizyjnego lub internetowego.

Telewizja Kablowa Chopin 1,08 zł / 108 zł Tylko dla abonentów. Dodatkowa, jednorazowa opłata za dostęp.

Zamawiając lub przedłużając umowę na świadczenie usług internetowych – dostęp do Polsat Volleyball otrzymasz za 1,08 zł.

East & West 64,80 zł Tylko dla abonentów. Dodatkowa, jednorazowa opłata za dostęp.

Oferta nie dotyczy klientów korzystających z pakietu Mediana.

Bydgoska Telewizja Cyfrowa Gawex 64,80 zł Tylko dla klientów Telewizji Cyfrowej. Dodatkowa, jednorazowa opłata za dostęp.
Echostar Studio 98 zł Tylko dla abonentów. Dodatkowa, jednorazowa opłata za dostęp.
Biall-Net Brak danych Zakup dodatkowej usługi i szczegółowe informacje udziela Biuro Obsługi Klienta.
Jambo 99 zł Tylko dla abonentów. Dodatkowa, jednorazowa opłata za dostęp.
Bał-Sat 99,90 zł Tylko dla abonentów. Dodatkowa, jednorazowa opłata za dostęp.

Zakup odbywa się podczas wizyty w Biurze Obsługi Abonenta Bał-sat – Organizacji WiN 52.

Źródlo: opracowanie własne na podstawie informacji prezentowanych na stronach internetowych poszczególnych dostawców telewizji cyfrowej, kablowej i Internetu.

Darmowa transmisja Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn w Internecie?

Nie warto ryzykować, klikając w odnośniki do stron, które rzekomo mają otwierać drogę do darmowej emisji tegorocznych siatkarskich Mistrzostw Świata. Pojawiają się one bardzo często w komentarzach na popularnych portalach internetowych. Większość z linków prowadzi do witryn, mogących stwarzać zagrożenie dla użytkownika. Jeżeli dany serwis prosi ciebie o podanie numeru telefonu komórkowego, bądź żąda ściągnięcia jakiegoś pliku – zignoruj komunikat widoczny na ekranie. Inaczej możesz narazić się na mimowolne dołączenie do systemu płatnych SMS-ów bądź na zainstalowanie wirusa na swoim komputerze.

Trudno nazwać to pocieszeniem, ale pozostaje nam śledzić tekstowe transmisje na żywo, prowadzone przez wiele serwisów informacyjnych, bądź wykupić dostęp do telewizyjnej/internetowej transmisji u jednego z wyżej wymienionych operatorów.