DAB+ w Bydgoszczy i Toruniu


DAB+ logo30 kwietnia 2015 r. EmiTel uruchomił stałą emisję cyfrowego radia w systemie DAB+ w Bydgoszczy i Toruniu. Jednocześnie dotychczasowe parametry testowej emisji z nadajnika SLR Toruń / ul. Moniuszki zostały zastąpione nowymi.

W Bydgoszczy emisja cyfrowego radia odbywa się z nadajnika: RTCN Bydgoszcz / Trzeciewiec z mocą 10 kW ERP na częstotliwości 220,352 MHz (kanał 11C). Identyczne parametry emisji przysługują także nadajnikowi SLR Toruń / ul. Moniuszki. W Toruniu cyfrowe radio nadawane jest z mocą 3 kW ERP.


Użytkownicy, którzy dotychczas odbierali testową emisję DAB+ w Toruniu na częstotliwości 209,936 MHz (kanał 10A), powinni ponownie zaprogramować swoje cyfrowe odbiorniki.

W multipleksie DAB+ dostępnym w Bydgoszczy i Toruniu obecne są następujące stacje radiowe: Polskie Radio PiK, Polskie Radio 1, 2, 3, 4, Polskie Radio 24, Radio Poland, Radio Rytm i Polskie Radio Dzieciom.

Mieszkańcy mniejszych miast województwa kujawsko-pomorskiego mogą w dalszym ciągu nie być w zasięgu cyfrowego radia. Cyfryzacja tych terenów nastąpi dopiero po 2016 roku.

Źródło: Emitel.pl.