TO!TV – nowa nazwa kanału iTV


TO!TV logo27 lutego 2016 r. nastąpiła zmiana nazwy kanału iTV na TO!TV. Nowa stacja kontynuuje bezpłatny przekaz z satelity Eutelsat Hot Bird (13°E), a także jest dostępna na listach platform cyfrowych i w wybranych sieciach kablowych. TO!TV w swojej ramówce zawiera programy muzyczne, rozrywkowe i ezoteryczne. Zrezygnowano z ciągłej emisji teledysków disco polo na rzecz muzyki popularnej lat 80. i 90.

Korzenie TO!TV sięgają 2003 roku, kiedy regularną emisję rozpoczął kanał iTV. Przechodził on kilka zmian, szczególnie w kwestii tematyki publikowanych programów. Do niedawna królowała ezoteryka i muzyka disco polo. Po trzynastu latach spółka Telestar postanowiła odświeżyć stację, nie tylko porzez zmianę jej nazwy, na co uzyskała zgodę od Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w dniu 18 lutego 2016 r.


W przeciwieństwie do innych kanałów telewizyjnych, TO!TV umieściło logo w górnej środkowej części ekranu. Oprawę graficzną dominuje mieszanka kolorów szarego i cyjanowego.

TO!TV - oprawa graficzna TO!TV - oprawa graficzna TO!TV - oprawa graficzna

TO!TV – oprawa graficzna nowego kanału. Zdjęcia: Cyfrowy doradca.

Aktualne parametry odbioru TO!TV (dawniej iTV) z satelity:

Satelita: Eutelsat Hot Bird 13B (13,0°E), transponder: 89, częstotliwość: 12,476 GHz, polaryzacja: H (pozioma), SR: 29900, FEC: 3/4, standard transmisji danych: DVB-S2/QPSK, kodowanie: brak (FTA).