Testowa emisja TTV HD i TVN7 HD z nadajnika w Warszawie


TTV logo19 grudnia z nadajnika zlokalizowanego na szczycie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie uruchomiono naziemnie testową emisję programów TTV i TVN7 w jakości HD.  Dołączyły one do obecnego od dłuższego czasu na eksperymentalnym multipleksie kanału TVN HD.

Mieszkańcy Warszawy mają w chwili obecnej dostęp do jednej z ciekawszych opcji odbioru naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce. Obok podstawowego pakietu 24 kanałów w ramach trzech multipleksów MUX-1, MUX-2 i MUX-3, od kilku dni mogą oni odbierać dodatkowe dwa kanały, emitowane testowo z nadajnika PKiN w centrum stolicy. Są to: TTV i TVN7, oba w jakości HD (rozdzielczość 1920×1080).


Jak odbierać programy TTV HD i TVN7 HD?

Eksperymentalny multipleks, na którym odnaleźć można wspomniane TTV HD, TVN7 oraz TVN HD, jest dostępny na kanale nr 53 (730 MHz). Aby uzyskać dostęp do nowych programów, należy dokonać procedury ponownego wyszukania cyfrowych kanałów w sposób ręczny (w stosownym polu wybierając nr kanału 53), bądź automatyczny. W przypadku wystąpienia problemów, należy przywrócić ustawienia fabryczne dekodera.

Nadawca TTV HD i TVN7 HD nie przekazał do tej pory informacji, jak długo będzie trwało nadawanie testowe obu programów. Eksperymentalny multipleks funkcjonuje na zasadzie pozwolenia Prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej, które jest ważne do 21 października 2015 roku.