Szyndzielnia: nowa emisja MUX4


Jak donosi serwis SATKurier.pl, w ostatnim czasie uruchomiono nową emisję MUX4 z nadajnika SLR Szyndzielnia w Bielsku-Białej. Płatne programy TV Mobilnej w tym rejonie nadawane są na kanale nr 31.

Równocześnie z końcem maja 2015 roku zakończono emisję sygnału TV Mobilnej Cyfrowego Polsatu z nadajnika Bielsko Biała / Bestwina. W ciągu ostatnich trzech lat z Bestwiny nadawano MUX4 również na kanale nr 31.


Nowa emisja z nadajnika SLR Szyndzielnia ma zgodnie z pozwoleniem UKE potrwać do 29 lutego 2016 roku. Po tym czasie może być przedłużona, bądź zaniechana. Z tego samego nadajnika mniej więcej od roku odbywa się także emisja trzeciego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej MUX3 z darmowymi kanałami Telewizji Polskiej.

Kogo dotyczą te zmiany?

Zmiany te dotyczą użytkowników płatnej cyfrowej telewizji naziemnej TV Mobilna odbierających dotychczas sygnał czwartego multipleksu MUX4 z nadajnika Bielsko Biała / Bestwina (województwo śląskie).

Co należy zrobić?

W rejonie emisji nie powinny nastąpić problemy z odbiorem. Nowy nadajnik SLR Szyndzielnia emituje sygnał na kanale nr 31 – tym samym, na którym do końca maja 2015 r. odbywała się emisja z nadajnika w Bestwinie. W przypadku trudności z prawidłowym odbiorem MUX4, wymagane jest wykonanie procedury ponownego wyszukania cyfrowych kanałów. Jeżeli ponowne zaprogramowanie listy kanałów nie przyniesie rezultatu, konieczne będzie przywrócenie ustawień fabrycznych dekodera.

Źródło: SATKurier.pl i UKE.