Nowe logo i oprawa graficzna na pierwsze urodziny Fokus TV


Fokus TV logo 2015 Rok temu Fokus TV pojawił się na stałe na pierwszym multipleksie MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej. Z tej okazji nadawca postanowił odświeżyć logo i oprawę graficzną.

Fokus TV świętuje swoje pierwsze urodziny. 28 kwietnia 2015 roku widzowie poznali nowe logo i hasło przewodnie kanału: „Fokus TV – budzi ciekawość„. Fokus TV ma zgodnie z tym sloganem nie tylko intrygować i poszerzać horyzonty, ale także uczyć przekraczania granic. Stacja pochwaliła się przy okazji rocznicy rosnącą oglądalnością z 0,09 do 0,14 procent, co daje jej niespełna 13 milionów widzów w ciągu miesiąca.


To nie koniec urodzinowych zmian. Stacja wprowadziła także nową szatę graficzną. Autorem projektów est konsorcjum składające się z agencji: &Sons, Biuro Centralne i HelloMono.

Zgodnie z zapowiedzią nadawcy, nowa szata graficzna pojawiła się na antenie 1 maja 2015 r.

Nowe logo Fokus TV

Nowe logo i szata graficzna Fokus TV. Fot. Cyfrowy Doradca.

 Nowe logo Fokus TV

Nowe logo Fokus TV. Fot. Cyfrowy Doradca.

 Nowe logo Fokus TV i zapowiedź kolejnego programu

Nowe logo Fokus TV i zapowiedź kolejnego programu. Fot. Cyfrowy Doradca.

  Nowe logo Fokus TV

Nowe logo Fokus TV. Fot. Cyfrowy Doradca.

Jak odbierać Fokus TV?

Fokus TV jest dostępny za darmo w pierwszym multipleksie MUX-1 naziemnej telewizji cyfrowej, a także z przekazu satelitarnego Hot Bird na częstotliwości 11,393 GHz (polaryzacja V) w systemie MPEG-2. Kanał jest także dostępny w większości sieci kablowych, na platformach nc+, Cyfrowy Polsat i Orange. W Internecie przekaz na żywo odbywa się za pośrednictwem strony http://www.fokus.tv/player (należy wyłączyć oprogramowanie blokujące reklamy).