Lubuskie 7 listopada 2012 r. – wyłączenie telewizji analogowej


Przewodnik uruchomienia cyfrowej telewizji w Polsce

Cyfryzacja telewizji to zastępowanie klasycznej analogowej telewizji naziemnej przez nowy sygnał Cyfrowej Telewizji Naziemnej.

Już 7 listopada 2012 r. sygnał analogowej telewizji naziemnej zostanie wyłączony w województwie lubuskim. Programy cyfrowej telewizji naziemnej będą mogli oglądać tylko posiadacze dekoderów STB i telewizorów z wbudowanym tunerem MPEG4 H.264.


Zakup dekodera STB to jednorazowy wydatek. Kupuje się go na własność, na zawsze. Bez umowy!

Wszystkie podstawowe informacje zebraliśmy dla Państwa w formie krótkiego poradnika dla mieszkańców województwa lubuskiego.

Co to jest cyfryzacja telewizji?

Telewizja w całej Polsce będzie cyfrowa. Analogowy sygnał telewizji naziemna, który aktualnie odbierasz, będzie wyłączony i zastąpiony przez nowy cyfrowy sygnał telewizyjny.

Dlaczego zachodzą te zmiany?

Wymagają tego rozporządzenia Unii Europejskiej. Wszyscy będą musieli przełączyć się na standard cyfrowy, aby odbierać telewizję naziemną. Zyskasz w zamian cyfrową jakość obrazu i dźwięku.

Czy cyfryzacja jest obowiązkowa?

Tak. Jeżeli nie przystosujesz swoich urządzeń do odbioru transmisji cyfrowej, to nie będziesz mógł oglądać telewizji naziemnej.

Gdzie znajdę dodatkowe informacje o cyfryzacji?

Informacje w skrócie możesz znaleźć w naszym poradniku o Przygotuj się do cyfryzacji telewizji lub w dziale poświęconym Cyfrowej Telewizji Naziemnej.