Księga dżungli i Królewna Śnieżka w ramówce Polonii 1 [aktualizacja]


Księga Dżungli - anime Polonia1 24 stycznia 2015 r. w ramówce Polonii 1 pojawił się kolejny serial anime o tytule Księga dżungli. Przygody Mowgliego i jego przyjaciół można oglądać codziennie o godzinie 6:05.

Serial Księga dżungli zastąpił Baseballistę, którego emisja zakończyła się dzień wcześniej.


Księga dżungli to opowieść o chłopcu o imieniu Mowgli wychowanym przez wilki. Japońskie anime to jedna z wielu adaptacji powieści Rudyarda Kiplinga o tym samym tytule. W Polsce po raz pierwszy serial był emitowany w 1994 roku na Polonii 1, a po raz ostatni w 2007 r. Po niespełna 9 latach anime jest ponownie emitowane na Polonii 1 przez cały tydzień w godzinach porannych, niezmiennie z francuskim dubbingiem i polskim głosem lektora Jacka Brzostyńskiego.

 Księga Dżungli (anime) Księga Dżungli (anime) Księga Dżungli (anime)

Księga dżungli – screeny z pierwszego odcinka pt. „Księga dżungli„. Emisja z dnia 24.01.2016 r. Zdjęcia: Cyfrowy Doradca.

[AKTUALIZACJA] Polonia 1 nieoczekiwanie przerwała emisję serialu Księga Dżungli i od 1 lutego 2016 r. emituje bajkę Królewna Śnieżka, z reguły tuż po godzinie 6:00. W dniach 24-31 stycznia 2016 r. wyemitowano łącznie osiem odcinków przygód Mowgliego z pominięciem odcinka o numerze 6. Kolejne dwa odcinki wyemitowano w pierwszy weekend lutego (6-7.02.2016 r.), a regularną emisję przywrócono od dnia 16 lutego 2016 r. wraz z zakończeniem emisji anime „W Królestwie Kalendarza”.

Królewna Śnieżka (anime) Królewna Śnieżka (anime) Królewna Śnieżka (anime)

Królewna Śnieżka. Zdjęcia: Cyfrowy Doradca.

Obecny plan emisji anime na Polonii 1 (stan na 18 lutego 2016 r.) wygląda następująco:

Od poniedziałku do niedzieli:

6:05 – Królewna Śnieżka (emisja dosyć często rozpoczyna się nawet 3 minuty wcześniej)

6:20 – Czarodziejskie zwierciadełko

6:45 – Księga dżungli

W chwili obecnej Polonia 1 nie emituje regularnych powtórek, aczkolwiek zdarzają się pojedyncze przypadki, gdy dany odcinek jest powtórzony, a nawet pominięty.

Warto przypomnieć, że anime na Polonii 1 emitowane są po 5 latach przerwy ponownie od września 2015 roku (zobacz artykuł: Yattaman, Generał Daimos i Sally Czarodziejka ponownie w ramówce Polonii 1).