Koniec analogowej emisji sygnału NTL Radomsko


NTL Radomsko logo 15 lutego 2015 r. zakończy się era analogowej emisji sygnału lokalnego programu telewizyjnego NTL Radomsko. Od tego momentu ów kanał będzie dostępny tylko i wyłącznie w przekazie cyfrowym z multipleksu MUX-L3.

Nadawca programu NTL Radomsko od dłuższego czasu prowadził równoległą transmisję, zarówno w systemie analogowym (na kanale nr 9 w Radomsku i okolicach), jak i cyfrowym. Od 15 lutego 2015 r. użytkownicy telewizji analogowej będą zmuszeni do zakupu dekodera, bądź nowego telewizora z tunerem MPEG-4.


NTL Radomsko jest dostępne w trzecim multipleksie lokalnym MUX-L3, w którego skład wchodzą także: 4fun.tv, TV Disco, Stars.TV i Vox Music TV. Przekaz realizowany jest z nadajników Kamieńsk – Góra Kamieńska, Tomaszów Mazowiecki – SLR ul. Mościckiego (oba w województwie łódzkim) oraz Częstochowa – Błeszno (województwo śląskie).

Co zrobić, aby odbierać kanał NTL Radomsko?

NTL Radomsko jest dostępny naziemnie tylko dla odbiorców trzeciego multipleksu lokalnego DVB-T w Polsce. Zobacz, jakie programy i na jakim obszarze emisyjnym są dostępne w ramach MUX-L3:

Wyłączenie analogowej emisji NTL Radomsko będzie związane z potrzebą przejścia na odbiór cyfrowy. Wymagany jest do tego dekoder STB bądź telewizor z tunerem MPEG-4. NTL Radomsko i pozostałe programy z multipleksu MUX-L3 są dostępne na kanale nr 36 tylko w zasięgu emisji nadajników Kamieńsk – Góra Kamieńska, Tomaszów Mazowiecki – SLR ul. Mościckiego oraz Częstochowa – Błeszno.

W przypadku wystąpienia problemów, zalecane jest automatyczne, bądź w przypadku zaawansowanych użytkowników, ręczne wyszukanie cyfrowych kanałów.

Jeżeli ponowne zaprogramowanie listy kanałów nie przyniesie rezultatu, konieczne będzie przywrócenie ustawień fabrycznych dekodera.

Kogo dotyczą te zmiany?

Zmiany te dotyczą użytkowników, którzy do tej pory odbierali analogowo NTL Radomsko w Radomiu i okolicach.

Jakie kanały DVB-T są dostępne za darmo?

Pełną listę kanałów dostępnych za darmo w cyfrowej telewizji naziemnej można sprawdzić w wykazie DVB-T.

Źródło: http://www.tvntl.pl/