Dekoder nie wyszukuje programów cyfrowych – Walim G. Ostra


Pytanie Pana Roberta:

Kupiłem tuner i mam problem z odbiorem telewizji. Tuner nie znajduje ani jednej pozycji. Jestem z miejscowości Walim (województwo dolnośląskie). Mam odbiór z nadajnika z Ostrej Góry i mam tylko dwa programy, które odbieram analogowo. Proszę o pomoc, czy ta telewizja dziala juz w tych rejonach, a jesli nie, to od kiedy będzie działało?

Odpowiedź Cyfrowego Doradcy:

Jeżeli dekoder STB nie wyszukuje cyfrowych programów, to sprawdzamy na stronie poświęconej Twojemu województwu, czy nadajnik, z którego odbierasz sygnał, nadaje już programy cyfrowe.

W przypadku Pana Roberta województwo dolnośląskie http://www.cyfrowydoradca.pl/kiedy/dolnoslaskie.html


Na dole tej strony jest lista nadajników. Szukamy nadajnika z Góry Ostrej.

Lista nadajników Dolnośląskie

Nadajnik wymieniony przez Pana Roberta nie znajduje się na liście. Oznacza to, że nie jest ujęty w harmonogramie uruchamiania nadawania cyfrowego. Jest to tak zwany nadajnik doświetlający o małej mocy.

Nie można z niego odbierać programów cyfrowych i w najbliższym czasie nie będzie można. Wszystko zależy od firmy TP EMITEL – operatora Cyfrowej Telewizji Naziemnej – czy zdecyduje się na uruchomienie tego nadajnika.

Niestety, nie można w takiej sytuacji nic zrobić, jeżeli niemożliwy jest odbiór sygnału z innego nadajnika. Pozostaje odbiór Cyfrowej Telewizji Satelitarnej lub Telewizji Kablowej.

Uwaga! Powyższa odpowiedź na pytanie jednego z czytelników ma charakter archiwalny.